|
کدخبر: 105341

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۸میلیون‌و۶۷۰هزار گذشت

روند صعودی ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا همچنان ادامه دارد و قربانی می گیرد.

حوادث آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۸میلیون‌و۶۷۰هزار گذشت

 تا لحظه ثبت این گزارش شمار مبتلایان جهان از۸,۶۷۵,۱۱۷  تن و فوت شدگان از ۴۵۸,۶۵۶ تن عبور کرده است.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

ایالات متحده آمریکا

به گزارش سی ان بی سی، آمریکا روز پنجشنبه از ابتلای ۲۷,۷۰۰ مورد ابتلا به بیماری کووید۱۹ خبر داد. بر اساس داده های دانشگاه هاپکینز روند ابتلای روزانه رشد صعودی داشته است به طوری که این هفته در قیاس با هفته گذشته ۱۵% افزایش را تجربه کرده است. در همین حال گزارش شده که ۱۷ ایالت آمریکا روند نزولی ابتلا را شاهد بودند؛ از جمله کنتیکت، نیوجرسی و نیویورک که پیش تر کانون شیوه در آمریکا بود.

 آمار مبتلایان این کشور از مرز ۲,۲۷۸,۰۰۵  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته ۱۴,۳۵۴  مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت ۲۸۳ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به ۱۲۰,۹۷۱ تن رسیده است.

برزیل

آمارهای جدید در برزیل نشان می‌دهد شمار مبتلایان به ویروس کرونا از یک میلیون نفر عبور و تعداد قربانیان این بیماری به ۵۰ هزار نفر نزدیک می‌شود. ویروس کرونا سرتاسر برزیل را فراگرفته و این کشور پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی از منظر بیشترین قربانی و مبتلا قرار گرفته است.یکی از مهمترین دلایل شیوع گسترده کرونا در برزیل ناشی از رویکرد ژائیر بولسونارو رئیس جمهور این کشور است. وی این بیماری مسری را «سرماخودرگی کوچک» توصیف کرده و با تدابیر بهداشتی از جمله قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی مخالفت می‌کند.

 آمار مبتلایان این کشور از مرز ۱,۰۰۹,۶۹۹  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته ۲۶,۳۴۰  مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت۵۵۸  تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به ۴۸,۴۲۷ تن رسیده است.

روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز (جمعه) گزارش داد که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در روسیه با افزایش ۷ هزار و ۹۷۲ مورد جدید طی یک روز گذشته، به ۵۹۶ هزار و ۶۳ نفر رسیده است.بر اساس این اطلاعات، بدین ترتیب برای سومین روز متوالی است که تعداد موارد شناسایی شده در روسیه از هشت هزار نفر تجاوز نمی کند و رشد روزانه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ به مدت سه روز است که در سطح پایین‌ترین میزان آن، یعنی ۱.۴ درصد حفظ شده است.

این ستاد افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۳۶ مورد جدید در شهر مسکو کشف شده است. رشد روزانه ابتلا در پایتخت برای مدت سه روز است که از ۰.۵ درصد تجاوز نکرده است. در کل تعداد موارد آلودگی در مسکو ۲۱۱ هزار و ۹۲۱  مورد است.در طول یک روز گذشته، ۶۴۶ مورد جدید در منطقه مسکو، ۲۵۹ مورد در منطقه خودمختار خانتی-مانسیسک، ۲۵۴  مورد در منطقه سه‌وردلوفسک و ۲۲۸ مورد در سن پترزبورگ مشاهده شده است. درمجموع، در سراسر روسیه ۲۳۶ هزار و ۸۱۶ نفر همچنان تحت درمان قرار دارند.

طبق این اطلاعات، تعداد بیمارانی که در همه مناطق روسیه به دلیل ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته جان باختند ۱۸۱ نفر است و بدین ترتیب، تعداد قربانیان این بیماری  به ۷ هزار و ۸۴۱ نفر افزایش یافت. تعداد موارد مرگ  در روسیه ۱.۳۸ درصد از کل مبتلایان به ویروس کرونا است.

همچنین "وادیم تاراسوف" مدیر موسسه پزشکی مطالعات بیوتکنولوژی دانشگاه «سه‌چنوفسکی» وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد که روز پنج شنبه واکسن تجربی علیه ویروس کرونا به ۱۸ نفر از داوطلبان تزریق شد. هفته آینده ۲۰ نفر دیگر از داوطلبان واکسینه خواهند شد.

به گفته وی، افرادی که تحت این واکسیناسیون قرار گرفتند، زیر نظر پزشکان قرار داشته و واکنش‌های بدن آنها به این دارو مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت.

بطور همزمان، وزارت دفاع روسیه نیز روز گذشته اعلام کرد که آزمایشات بالینی مربوط به واکسن دیگری در یک بیمارستان نظامی آغاز شده و این دارو برای نخستین گروه از داوطلبان (از میان نیروهای نظامی) تجویز شده است.

هند

به گزارش الجزیره در هند نارندا مودی نخست وزیر این کشور پیشنهاد تازه ای برای مقابله داده است. وی تمرین های یوگا را برای داشتن سیستم ایمنی قوی در برابر کرونا پیشنهاد کرده است. وی که به مناسبت روز جهانی یوگا و در یک پیام ویدیویی صحبت می کرد گفت که یوگا می تواند مطمئن ترین دوست برای ایجاد یک سپر محافظ برای بدن ما باشد.

 

 آمار مبتلایان این کشور از مرز ۳۸۸,۶۴۰  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته ۷,۵۴۹  مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت ۱۵۹ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به۱۲,۷۶۳  تن رسیده است.

مکزیک

 آمار مبتلایان این کشور از مرز ۱۶۵,۴۵۵  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته ۵,۶۶۲  مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت۶۶۷  تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به۱۹,۷۴۷  تن رسیده است.

شیلی

 آمار مبتلایان این کشور از مرز ۲۳۱,۳۹۳  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته ۶,۲۹۰  مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت ۲۵۲ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به۴,۰۹۳  تن رسیده است.

پاکستان

به گزارش آنادولو پاکستان از آمار ۳۷ درصد بهبود در مبتلایان به کرونا خبر داده که در همین راستا تعداد زیادی از افراد از بیمارستان ها مرخص شده اند. طبق گزارشات بدست آمده این کشور روزی یک میلیون تست کرونا می گیرد.روز چهارشنبه این کشور با ۱۳۶ کشته بیشترین آمار فوتی را ثبت کرد. 

 آمار مبتلایان این کشور از مرز ۱۶۵,۰۶۲  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته۴,۹۴۴   مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت۱۳۶  تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به۳,۲۲۹  تن رسیده است.

عربستان سعودی

به گزارش رویترز، شمار قربانیان ویروس کرونا در عربستان سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ مورد افزایش یافت. بنا به آخرین آمار، مجموع شمار جان‌باختگان کووید-۱۹ در این کشور به هزار و ۱۸۴ مورد رسیده است. شمار مبتلایان نیز با چهار هزار و ۳۰۱ مورد افزایش به ۱۵۰ هزار و ۲۹۲ تن رسیده است. تاکنون ۹۵ هزار و ۷۶۴ نفر از ابتلا به این بیماری بهبود یافته‌اند. 

وضعیت هزار و ۹۴۱ تن نیز بحرانی گزارش شده است.

بنگلادش

 آمار مبتلایان این کشور از مرز ۱۰۵,۵۳۵  تن عبور کرده است و ظرف شبانه روز گذشته  ۳,۲۴۳ مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است. با فوت۴۵  تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا نیز به ۱,۳۸۸  تن رسیده است.

ایران

در ایران نیز سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۸۶ مورد بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۰۰ هزار و ۲۶۲ نفر رسیده و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۳۹۲ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون ۱۵۹ هزار و ۱۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، همچنین ۲۸۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و ۳۷۰ هزار و ۷۱۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است، استانهای خوزستان، هرمزگان، کردستان، بوشهر، آذربایجان غربی و جنوب سیستان و بلوچستان را در وضعیت هشدار اعلام کرد.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر