|
کدخبر: 172380

فعالیت معلمان مشروط شد

امانی طهرانی گفت: با تصویب آیین‌نامه گواهینامه صلاحیت معلمی، فعالیت معلمان در گرو دریافت این گواهینامه خواهد بود.

جامعه فعالیت معلمان مشروط شد

محمود امانی دبیرکل شورای‌عالی آموزش و پرورش با اشاره نهصد و نود و دومین جلسه شورای‌عالی آموزش و پرورش که با حضور وزیر آموزش و پرورش و سایر اعضای آن در سالن جلسات وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، بیان کرد: در این جلسه وزیر آموزش و پرورش گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در راستای بهبود روند آموزش و پرورش و همچنین برگزاری مطلوب امتحانات دانش آموزان بیان کرد.

او ادامه داد: در این جلسه اعضای شورای‌عالی آموزش و پرورش انزجار خود را از عملیات تروریستی و به شهادت رسیدن دانش آموزان بی‌گناه مدرسه سیدالشهدا کابل افغانستان اعلام و مراتب همدردی خود را با ملت و دولت افغانستان ابرازکردند و قرار شد بیانیه‌ای در این خصوص صادر شود.

امانی طهرانی بیان کرد: در ادامه جلسه وارد دستور کار بررسی «آیین‌نامه مشارکت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و حوزه‌های علمیه در تربیت و توانمندسازی منابع‌انسانی آموزش و پرورش» شد که پس از بحث و بررسی اعضای شورای‌عالی این آیین‌نامه با اصلاحاتی مورد تایید قرار گرفت.

امانی طهرانی ابراز کرد: این آیین‌نامه در راستای اجرای مفاد تبصره ۱ ماده واحده «نحوه جذب منابع‌انسانی در مشاغل آموزشی‌تربیتی» مصوب جلسه ۸۳۳ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، مبنی بر استفاده از ظرفیت علمی سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و حوزه‌های علمیه برای جذب و تربیت منابع مورد نیاز در مشاغل آموزشی و تربیتی و با هدف جلب مشارکت و همکاری مؤثر مراکز فوق با دانشگاه‌های وابسته آموزش و پرورش تدوین شده و مشتمل بر ۹ ماده و ۳ تبصره است.

دبیرکل شورای‌عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: براساس این آیین‌نامه، توسعه نقش راهبری دانشگاه‌های وابسته آموزش و پرورش، به عنوان مرجع اصلی علمی- تخصصی تربیت معلم، در مشارکت حداکثری و استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های مراکز آموزشی کشور برای تحقق ماموریت ملی تربیت معلم در جذب و تربیت منابع انسانی در رشته‌های مصوب به تعداد مورد نیاز است.

او یاد آور شد که این آیین‌نامه پس از تایید شورای‌عالی آموزش و پرورش برای تصویب نهایی به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ارسال می‌شود.

تصویب «آیین‌نامه گواهینامه صلاحیت معلمی»

امانی طهرانی بیان کرد: دستور دوم این جلسه، بررسی «آیین‌نامه گواهینامه صلاحیت معلمی» بود که پس از بحث و بررسی اعضای شورای‌عالی کلیات آن به تصویب رسید و مشتمل بر ۷ ماده و ۴ تبصره است.

او بیان کرد: این آیین‌نامه در راستای اجرای مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، زیرنظام تربیت معلم و تأمین منابع انسانی و بر اساس تبصره ۵ ماده واحده «نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی تربیتی» مصوب جلسه ۸۳۳ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تهیه و تدوین شده است.

دبیرکل شورای‌عالی آموزش و پرورش افزود: وزارت آموزش و پرورش موظف است تمام منابع انسانی مورد نیاز خود در مشاغل آموزشی تربیتی را پس از حصول اطمینان از دریافت گواهینامه صلاحیت معلمی بر اساس مفاد این آیین‌نامه بکار گیرد.

امانی طهرانی اظهار کرد: بر اساس یکی از مواد این آیین‌نامه، برای ارائه خدمات آموزشی تربیتی حضوری و غیرحضوری در مدارس، مراکز و مؤسسات آموزشی تربیتی، اعم از دولتی و غیر دولتی و ارائه خدمات آموزشی خصوصی، علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی، مشروط به داشتن گواهینامه صلاحیت معلمی است.

او بیان کرد: تمام مشاغل آموزشی تربیتی اعم از معلم، مدیر، معاون، هنرآموز، استادکار، مربی امورتربیتی، مشاور، مراقب سلامت (مربی بهداشت) در چارچوب نظام سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای، مشمول این آیین‌نامه هستند.

دبیرکل شورای‌عالی آموزش و پرورش در ادامه گفت: بر اساس مفاد این آیین‌نامه، پذیرفته‌شدگان که از مسیر‌های مختلف جذب می‌شوند و شاغلین، موظفند در فرآیند ارزشیابی صلاحیت معلمی شرکت کرده و برابر مقررات، گواهینامه صلاحیت معلمی جهت ورود و استمرار خدمت در آموزش و پرورش را دریافت کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • ناشناس ارسالی در

  از مغز فندوقی تراوشاتی بهتر از این انتظا ر نیست

 • فرهنگی ارسالی در

  سرکارترین قشر در ایران فرهنگیان هستند.

 • ارسالی در

  واقعا معرکه است بعد از ۲۲ سال تدریس بریم دنبال گواهینامه صلاحیت معلمی

 • محبوب برقی ارسالی در

  مشکل معلمان این سرزمین درست شدنی نیست.

 • خودم ارسالی در

  تاسف براین همه کوته فکری که یک معلم بعد ازبیست سال تدریس تازه باید صلاحیتش ارزیا بی بشه.روزبه روز برنامه ها واقدامات آموز ش وپرورش سخیف تر وبی ارزش میشه واین وسط فقط معلمان بیچاره هستند که دستمایه توهین وتمسخر یه عده بی ارزش هستند.

 • ناشناس ارسالی در

  سلام علیکم وعلیکم سلام ....!!!!!

 • حمزه ارسالی در

  بــــــــــــــــــــزن زنگو

 • س ح ارسالی در

  این طرح فقط قصدش اینه که معلمان را بیشتر ازاین تحقیر کنه والسلام
  اما به کوری چشم کسانی که پیشرفت این مرز وبوم را نمی خواهند معلمان باعث روسیاهی آنان خواهند شد

 • ناشناس ارسالی در

  ما فرهنگیان محکم تا پای جان برای حفظ نظ ام و انقلاب ایستاده ایم، وتلاش فرهنگیان وخانواده های آنها بود که مجلسی انقلابی ت شکیل شود وواقعا این مجلس مدیون تشکل های فرهنگیان هست، وانتظار داشتیم با این مجلس رتبه بندی که اعلام وصول گردیده ومنابع آ ن هم تعیین گردیده هر چه زودتر تصویب بشود ومشکلات اقتصادی فرهنگیان به حداقل برسد.
  نمی دانم چرا مجلس این دست وآن دس ت می کند که تا حالا خبر درستی از مجلس بد ست ما نرسیده.
  واقعیت این هست که و زارت آموزش وپرورش در ایران، تشیع شده وما ند این می ماند که بر اثر کرونا دار فانی را وداع کرده.
  ای خدا، ما فرهنگیان تا چه اندازه شرمنده خود وخانواده خود با شیم، 27سال سابقه کم نیست،
  مگر بعد از کسورات وپرداخت وام ها چقدر برای معلم می ماند.
  دیگه سوپری محله زندگیمو ن با این تورم که کمر فرهنگیان را شکسته، مواد ضروری زندگی را بهمون قرض نمیده

 • سارا ارسالی در

  خیلی جالبه بنده دارای مدرک دکترا و ۲۸ سا ل سابقه تدریس برم گواهینامه صلاحیت تدریس بگیرم.
  ای تف بر شما .

 • ناشناس ارسالی در

  بسیار خب. شما هم باید صلاحیت پشت میز نشی نی داشته باشید . صلاحیت همان مدرک دبیری دانشگاه هست، شما غلط می کنید چون سواد در ست و حسابی ندارید رفتید تو پشت میر قایم شدین ،مگر شما استاد تربیت دبیر یا استاد تربیت مدرس هستین از این غلطا می کنید.

 • ناشناس ارسالی در

  اینها غلط اضافی است بنده با 27 سال تجربه.
  حالا یادشون آمده که قانون من درآوردی را اجرایی کنند.
  اگر اینطور بود چرا بنده که رشته دبیری معارف خوانده ام همان روز اول قبولی ومصابحه ای که از ما بعمل اوردند.
  نگفتن که شما بدرد آموزش وپرورش نمیخورید بروید دنبال شغل دیگر.
  ما که رشته دبیری خوانده ایم هر چه بر سرمان میآید بخاطر جذب دانش امختگان دانشگاه آزاد وکسانی که از طریق نهضت سواد آموزی جذب آموزش وپرورش شده اند بروید سراغ آنها نه ما که بعد از اتمام تحصیل در رشته دبیری جذب آموزش وپرورش شده اند
  وبجای تصویب رتبه بندی سنگ جلوی پای ما می گذارند.
  یک پرستارکه در دانشگاه آزادودانشگاهای دیگر بغیر از دانشگاه دولتی با تقلب فوق دیپلم گرفته وتازه کار هست الان 12 میلیون که ما معلمان نمیدانیم 12 میلیون چندتا صفر داره،دارد حقوق می گیرد ولی بنده که معلم هستم بعد از 27 سال وتمام وقت که این هم میخواهد باطلش کنند 7میلیون حقوق می گیرم که سه چهارم آن کسورات هست و،وام.
  ما باید شکویه خودرا پیش کی ببریم.وزیر محترم وآقای اللهیارترکمن.
  .

 • ؟؟؟؟؟؟؟؟ ارسالی در

  لطفا مدرک صلاحیت دبیرکلی آموزش وپرورش خود را ارائه بفرمائید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...