|
کدخبر: 161455

سال ۱۴۰۰ با برف و باران آغاز می شود؟

آب و هوا در روزهای نخست سال ۱۴۰۰ پایدار و از سه شنبه سامانه بارشی جدید وارد کشور می شود.

جامعه سال ۱۴۰۰ با برف و باران آغاز می شود؟

بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی، امروز در برخی نقاط خراسان رضوی و خراسان شمالی ابرناکی، بارش باران و وزش باد و احتمال رعد و برق و در استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و هرمزگان وزش باد، ابرناکی و بارش خفیف باران رخ خواهد داد.

یکشنبه بارش پراکنده در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان، شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز و همچنین دوشنبه در شمال غرب، سواحل دریای خزر و نوار شرقی کشور پیش بینی می شود.

سه شنبه بعد از ظهر سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور خواهد شد، چهارشنبه علاوه بر شمال غرب بخش هایی از غرب کشور را در بر خواهد گرفت و پنج شنبه فعالیت این سامانه در شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی و بخش هایی از شمال کشور خواهد بود و جمعه بتدریج این سامانه از کشور خارج خواهد شد، پیامد این سامانه بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید، در ارتفاعات بارش برف، در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد بود.

امروز سرعت باد در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و جنوب و یکشنبه سرعت باد در جنوب و جنوب شرق کشور افزایش می یابد.

از امروز تا دوشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه دریای عمان مواج می باشد. هوای تهران نیز امروز صاف تا کمی ابری و همراه با وزش باد خواهد بود.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...