|
کدخبر: 85162

قیمت دام زنده افزایش یافت

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه تصویب طرح خرید تضمینی گوشت موجب افزایش ٥ هزارتومانی قیمت دام زنده شد، از تاخیر وزارت صمت در ابلاغ طرح انتقاد کرد.

گسترش‌نیوز: سید احمد مقدسی با اشاره به اینکه تاکنون دولت خرید تضمینی گوشت از تولیدکنندگان داخلی را شروع نکرده است، گفت: زمانی که این طرح مصوب شدقیمت دام زنده سنگین که در بازار به کیلویی ٢٣ هزارتومان رسیده بود به حدود ٢٧هزارتومان افزایش یافت.

وی تصریح کرد: این قیمت هنوز ۴ هزار و ٧٠٠ تومان با نرخ تمام شده تولید فاصله دارد.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور ادامه داد: متأسفانه مسئولان وزارت صمت به دلیل اینکه توانایی کنترل بازار را ندارند ونگران هستند که قیمت گران شود هنوز خرید گوشت را به شرکت پشتیبانی امور دام ابلاغ نکردند این در حالی است که دامداران در زیان هستند و ادامه روند فعلی روی تولید در سال آینده تأثیر‌گذار خواهد بود.

مقدسی با بیان اینکه محدود کردن صادرات در شرایط فعلی تأثیری روی بازار ندارد، گفت: به گفته خود مسئولان تا برج ٩ امسال ١١٧هزارتن گوشت وارد شده که چندین برابر نیاز بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کره، اظهارکرد: این اتفاق بسیار خوبی بود چراکه بیش از نیازکره وارد می‌شد و تولیدکنندگان داخلی قادر به رقابت با آن نبودند.

منبع: مهر

ارسال نظر