کدخبر: 106985

جنایت در صادرات ایران

شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران سو استفاده‌کنندگان از کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای را جنایتکار توصیف کرد زیرا اقدام آنها باعث بدنامی فعالان واقعی و خوشنام اقتصادی کشور می‌شود.

تجارت جنایت در صادرات ایران

غلامحسین شافعی صبح امروز (یکشنبه) و در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: من فعل کسانی که حق‌الناس و حق کشور و فعالان اقتصادی کشور را زیر پا گذاشته و از کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای سو استفاده می‌کنند را نه تنها تایید نمی‌کنم بلکه آنها را جنایتکار می‌دانم. از سوی دیگر باید توجه داشته باشیم که عدم صلاحیت و بررسی اهلیت دارندکان کارت بازرگانی برعهده اتاق بازرگانی نیست اما زبان گویش مسوولین به گونه دیگری است.

وی با بیان اینکه ۸۴.۵ درصد از اشتغالزایی کشور توسط بخش خصوصی ایجاد می‌شود، تصریح کرد: با این حال با وجود تاکید قانون اساسی و اصل ۴۴ بخش خصوصی هیچ سهمی در روند قانونگذاری و تصمیم‌گیری‌ها ندارد.

رئیس اتاق ایران تاکید کرد: بسیاری از معضلات اقتصادی کشور نتیجه به حاشیه راندن نخبگان و افراد دارای اهلیت در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی است.

وی ریشه بسیاری از مشکلات کشور را تحریم ندانست و افزود: ریچارد نفیو در کتاب هنر تحریم‌ها می‌گوید هنر تحریم‌ها هدف گرفتن مشاغل تولید است و تحریم مقابل تولید کارساز می‌شود.

 

منبع: تحلیل بازار

ارسال نظر