|
کدخبر: 185605

معاملات مشکوک دو پالایشگاه در بورس امروز (۱۴۰۰/۰۴/۲۱)

در روز رشد ۱۹ هزار واحدی شاخص، دو پالایشگاه، سه شرکت از گروه قند و شکر به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک دو پالایشگاه در بورس امروز (۱۴۰۰/۰۴/۲۱)

در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با روندی متعادل و گرایش مثبت آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با رشد ۱۹ هزار و ۷۷ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۳۰۴ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۵.۸ و ۲۷.۶ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، بانک صادرات، سایپا به همراه ایران خودرو با داد و ستد ۴۳۱، ۳۸۵، ۳۷۹، ۳۷۴ و ۳۱۵ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۹۸ تا هشت برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، سرمایه گذاری کرمانشاه شرکت حاضر در بازار دوم بورس با افت ۱۰ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۳۴.۴ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های عطرین نخ قم، بسته بندی ایران، شهد، پالایشگاه لاوان، قند لرستان، خدمات فنی فولاد یزد، لیزینگ صنعت و معدن، پشم شیشه ایران، ماشین سازی نیرومحرکه، روان فن آور، کشت و صنعت پیاذر، پالایشگاه شیراز، شکر شاهرود و بیمه میهن مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور دو پالایشگاه، سه شرکت از گروه قند و شکر به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...