|
کدخبر: 185585

تنور بورس در تیر ماه داغ شد

در مجموع ۱۵ روز کاری تیرماه ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام هزار و ۵۲۱ میلیارد تومان است.

بورس تنور بورس در تیر ماه داغ شد

سال گذشته در ۵ ماه ابتدایی حجمی معادل ۷۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی حقیقی وارد بورس شد و شاخص بورس تا قله ۲ میلیون واحدی بالا رفت، از آن پس با شروع روند نزولی شاخص بورس شاهد خروج سهام داران حقیقی از بازار بودیم. این روند تا پایان بهار ۱۴۰۰ ادامه یافت. به طوری که در ۲۱ روز معاملاتی خرداد ماه تنها در ۲ روز شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم.

اما روند جریان ورود و خروج پول حقیقی به بازار سهام در ۱۵ روز کاری تیرماه سال جاری نشان می‌دهد که در ۴ روز خروج پول حقیقی و در ۱۱ روز ورود پول حقیقی ثبت شده است.

تیر؛ ماه ورود نقدینگی حقیقی

در مجموع ۱۵ روز کاری تیرماه ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام هزار و ۵۲۱ میلیارد تومان است. بنابراین به طور میانگین روزانه ۱۰۱ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی وارد بورس شده است.

ورود پول حقیقی در معاملات روز دوشنبه

در روز دوشنبه برای دومین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و ۵۱ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد. در معاملات امروز بیشترین ورود پول حقیقی به سهام شاوان (شرکت پالایش نفت لاوان) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن ۷۹ میلیارد تومان بود. پس از شاوان، سصفها (شرکت سیمان اصفهان) و پارسان (گسترش نفت و گاز پارسیان) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...