|
کدخبر: 184633

سهام عدالت خود را بفروشیم؟

آن طور که از شرایط بازار و صحبت‌های رئیس سازمان بورس برمی آید، ممکن است به زودی فروش سهام عدالت آزاد شود، با این حال توصیه کارشناسان بازار سرمایه، نگه داشتن این سهام است.

بورس سهام عدالت خود را بفروشیم؟

آن طور که از شرایط بازار و صحبت‌های رئیس سازمان بورس برمی آید، ممکن است به زودی فروش سهام عدالت آزاد شود، با این حال توصیه کارشناسان بازار سرمایه، نگه داشتن این سهام است.


الناز جمالی، کارشناس بازار سرمایه، در این باره می‌گوید: «سهام عدالت مجموعه‌ای متشکل از سهم‌های دولت است.»

 

وی در ادامه توضیح می‌دهد: «این سهم ها، اصلاح‌ها و ریزش‌های خوبی را تجربه کرده اند. قیمت‌های ارزنده‌ای دارند و باتوجه به فضای بازار و اینکه دولت برای شاخص سازی برنامه دارد و ازطرفی کسری بودجه نیز وجود دارد و می‌خواهند شاخص را افزایش دهند، این سهم‌ها سود‌های خوبی پیش رو دارند.» او به سهام داران توصیه می‌کند که «نگهداری سهام عدالت، بهتر است.» و البته در ادامه با آوردن دلایل متعدد اضافه می‌کند: «هم اکنون، شرایط بازار به گونه‌ای است که روز‌های اول هفته، متعادل و منفی است و روز‌های آخر رنج مثبت است.»


«درحال حاضر وقت فروش نیست.»؛ این توصیه شایان کرمی، از دیگر کارشناسان حوزه بورس، است. او در پاسخ به اینکه چرا وقت فروش نیست، این طور توضیح می‌دهد که «هم اکنون قیمت‌ها ارزنده است. روند نرخ ارز با شیب ملایم رو به بالاست و شرایط سیاسی مبهم است.» و درنهایت نتیجه گیری می‌کند که «بهترین اقدام، نگهداری سهام است.»

یکی از نقاط اشتراک کارشناسان درباره سهام عدالت، این است که این سبد از سهم‌های بزرگ و شاخص ساز تشکیل شده است. این نکته‌ای است که پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در صحبت هایش به آن اشاره می‌کند. او توضیح می‌دهد: «این سهم‌ها جزو سهم‌های ارزنده بازار از نظر بنیادی هستند.» حدادی هم درباره این مسئله با دیگر کارشناسان هم نظر است که باید سهام عدالت را نگهداری کرد. او بر این توصیه اش این طور تاکید می‌کند که: «در روز‌هایی که سهام عدالت در ضرر بوده است، آن را نگهداری کرده اید، بنابراین بهتر است کمی صبر کنید تا از رشد آن بهره‌مند شوید، بعد آن را بفروشید.»

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...