|
کدخبر: 183545

ارزش روز پالایشی یکم ( ۱۲ تیر )

صندوق پالایش یکم، امروز در اولین روز منفی به پایان رسید و قرمزپوش به اتمام رسید و در پایان معاملات ارزش هر واحد صندوق پالایش‌یکم با ۲.۱۷ در صد افت نسبت به روز معاملاتی قبل ۷۰هزار و ۴۰۰ ریال معامله شد.

بورس ارزش روز پالایشی یکم ( ۱۲ تیر )

 امروز پالایش کار خود را منفی آغاز کرد و با افت بیش از ۳.۵ درصدی کانال ۷ هزار تومانی را از دست داد و به قیمت ۶۸۹۳ تومان رسید، اما در ادامه شرایط بهتر شد و با ۲.۱۷ درصد منفی بازار امروز را به پایان رساند و با قیمت پایانی ۷۰۴۰۰ ریال به کار خود پایان داد. نماد شپنا با ۸۷۶ واحد منفی از نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بود و از پرتراکنش‌های بازار بود. شبندر با توجه به افزایش سرمایه که اعلام کرده است همچنان ممنوع متوقف است.

نماد شبریز (پالایش نفت تبریز) با کاهش ۳.۹۶ درصدی، نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا (افت ۳.۵۶ درصدی و نماد شتران (شرکت پالایش نفت تهران) کاهش ۳.۰۴ درصدی را تجربه کردند و شبندر (شرکت پالایش نفت بندر عباس) هم همچنان ممنوع متوقف بود.

با توجه به اینکه میزان افزایش سرمایه شبندر بیش از ۲۰۰ درصد بوده است بنابراین نماد تا زمان ثبت تغییرات سرمایه شرکت در روزنامه رسمی کشور متوقف می‌ماند و پس از آن نماد بازگشایی می‌گردد.

البته برخی گمانه زنی‌ها حکایت از آن دارد که این نماد پالایشی احتمالا اواخر تیرماه یا اوایل مرداد ماه سال جاری بازگشایی شود و احتمالا این بازگشایی هم به بعد از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه موکول شود.

ارزش پالایشی یکم ۱۲ تیر ۱۴۰۰

امروزشنبه ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰ معاملات سهم پالایش قیمت پایانی هر واحد از پالایش یکم با افت ۲.۱۷ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۷ هزار و ۴۰ تومان معامله شد تا ارزش ۵۰۰ واحد از دومین ETF دولتی به ۳ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان کاهش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از پالایش یکم با کاهش ۴.۰۴ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۶ هزار و ۹۰۵ تومان معامله شد.

این در حالی است که هر واحد از این صندوق به متقاضیان به قیمت ۱۰ هزار تومان و در مجموع ۵۰۰ واحد از آن به قیمت ۵ میلیون تومان فروخته شده بود.

ارزش روز پالایشی یکم در ۱۲ تیر +جدول

منبع: نبض بورس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...