|
کدخبر: 181559

شرکت‌های بورسی بهار امسال چقدر سود کردند

به گفته یک کارشناس بازار سرمایه، گزارش‌های ۲ ماهه ابتدای سال جاری نشان می‌دهد، سود شرکت‌های بورسی و فرابورسی در بسیاری از صنایع و معادن، رشد داشته است.

بورس شرکت‌های بورسی بهار امسال چقدر سود کردند

احسان رضاپور، بازار سرمایه را تحت تأثیر جدی عوامل مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور خواند و گفت: چنانچه در ماه‌های آتی فاکتورهایی به بازار مخابره شود که تأثیر منفی و کاهشی روی بازار نگذارد با در نظر گرفتن شرایط بنیادی شرکت‌ها می‌توان به روزهای آتی بازار امیدوار بود.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان این مطلب که مجموعه‌ای از فاکتورهای اقتصادی وجود دارد که سیاست‌گذاری در مورد آنها توسط دولت و مجلس بر بازار سرمایه اثر می‌گذارد، افزود: فاکتورهایی که روی بازار سرمایه تأثیر می‌گذارند، فاکتورهایی اقتصادی هستند. هر گونه تغییر در فاکتورها اثر سود و زیانی در شرکت‌ها می‌گذارد و به طور حتم تأثیر پایه‌ای بر بازار سرمایه دارد.

وی تاکید کرد: چنانچه رویکرد مسئولان کشور در جهت ارائه فاکتورهای مؤثر بر بهای تمام شده شرکت‌ها باشد و در این زمینه تدابیری نیز اندیشیده شده باشد، فضای رقابتی آنها نسبت به شرکت‌های بین المللی حفظ خواهد شد و شرکت‌ها در فروش و صادرات محصولات خود، ضمن تأمین بازار داخلی در شرایط نسبتاً معقول، منصفانه و مناسبی قرار می‌گیرند.

رضاپور بر حفظ منافع بنگاه‌های اقتصادی و فعالان بازار سرمایه تاکید کرد و افزود: امیدواریم با توجه به نفوذ بازار سرمایه در کشور و استقرار تیم جدید دولت و نگرشی که کابینه جدید در جهت توسعه و عمق بخشی به بازار دارد، دغدغه‌ای برای بازار وجود نداشته باشد.

این فعال بازار سرمایه تعیین تکلیف برجام توسط کابینه جدید را یکی از عوامل مؤثر بر بازار سرمایه اعلام کرد و افزود: نقش دولت در حرکت نقدینگی بر بازارهای مختلف مؤثر است تا فرصت‌های خوبی ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی یکی از بانک‌ها افزود: به جز مسائل اقتصادی داخلی، قیمت‌های جهانی شدت روند فروش بنگاه‌های ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: هر اندازه سیاست‌ها به سمت و سوی واقعی شدن اقتصاد پیش رود و از محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها خارج شویم، وضعیت خوبی در بنگاه‌های اقتصادی کشور فراهم می‌شود و شاهد بهبود وضعیت اقتصادی و توسعه صنعت و فعالیت‌های اقتصادی و افزایش تولید در کشور خواهیم بود.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...