|
کدخبر: 167272

فردا بورس چگونه خواهد بود؟

امروز آخرین روز فروردین ۱۴۰۰ بورس در مقایسه با روز‌های گذشته بهتر بود و ارزش معاملات به طرز قابل توجهی با کمک معاملات خوب و روان بانکی‌ها رشد کرد. فردا بورس چگونه خواهد بود؟

بورس فردا بورس چگونه خواهد بود؟

امروز و در آخرین روز نخستین ماه سال بورس سرانجام تحرکات خوبی را از خود نشان داد و گروه بانکی‌ها به یمن خبر نرخ تسعیر ارز به نوعی اندکی چرخ بورس را به حرکت در آوردند.

امروز شاخص کل در یک حرکت سینوسی سرانجام مثبت به کار خود پایان داد و در نهایت با افزایش ۲۸۲۴ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۶۹۹ واحدی آرام گرفت.

شاخص کل هم وزن هم با ۹۹ واحد کاهش معادل منفی ۰.۰۲ درصد به ۴۳۱ هزار و ۶۷۳ واحد رسید.

در نیمه دوم داد و ستد‌های امروز بورس، در ۴۲۰ هزار و ۶۰۳ نوبت معاملاتی، ۵ میلیارد و ۶۱۴ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴۵ هزار و ۴۳ میلیارد ریال در بورس معامله شد.

در بازار امروز از ۵۹۹ نماد حاضر، ۱۷ نماد (۳ درصد) در صف خرید و ۴۳۷ نماد (۷۳ درصد) در صف فروش بودند.

خروج پول حقیقی از بازار هم در مقایسه با روز‌های گذشته کندتر شد و به ۲۶۷ میلیارد تومان رسید.

بورس فردا چگونه خواهد بود؟

سیدهادی موسوی مدنی کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه  گفت: پس از آنکه ارزش معاملات خرد بازار سهام به کمتر از هزار میلیارد تومان رسیده بود، در جلسات معاملاتی روز گذشته و امروز بهبود نسبی در ارزش کل معاملات خرد سهام را شاهد بوده‌ایم.

موسوی ادامه داد: گروه بانکی با تقاضای مناسبی همراه بوده و صندوق دارایکم نیز به تبع آن معاملات و رشد قیمتی مطلوبی داشت. گروه خودرو هم پس از چند روز که قفل در صف فروش بود امروز حجم قابل قبولی داشت.

این تحلیلگر بازار سرمایه اظهارکرد: دامنه نوسان از فردا به منفی سه تا مثبت شش تغییر خواهد کرد. عده‌ای بر این باور هستند که کف منفی دو با منفی سه تفاوت چندانی ندارد. در مقابل برخی اعتقاد دارند که ممکن است تعداد نماد‌های صف فروش و یا مجموع ارزش صفوف فروش کاهش یابد و نقدشوندگی بازار بهبود نسبی داشته باشد.

موسوی افزود: طی ساعت پایانی جلسه معاملاتی امروز صفوف خرید گروه بانکی عرضه شد و خبر‌هایی در مورد نشست برجامی مخابره شد که منجر به افت مجدد نرخ نماد‌های بزرگ و شاخص ساز در آخر بازار شد.

 

وی ادادمه داد: به نظر میرسد نرخ دلار واکنش اندکی به سطح ۲۳۵۰۰ تومان نشان داده و نرخ سکه به سطح ده میلیون تومان حساسیت نشان داد. همچنین بهره اوراق کوتاه مدت اندکی کاهش یافته و نرخ سود بازار بین بانکی هم با افت ناچیزی همراه بوده است. صبا نخستین اوراق اجاره سهام به ارزش هزار میلیارد تومان را به هدف حمایت از سهام گروه منتشر کرده و امید آن وجود دارد که سایر هلدینگ‌ها نیز از این ابزار به نحو مطلوبی استفاده نمایند.

این کارشناس بازار سرمایه در انتها گفت: قیمت‌های جهانی هنوز در سطح مطلوبی قرار دارد و نماد‌های بزرگ بازار از نظر بنیادی شرایط قابل قبولی دارند، ولی بیم آن وجود دارد که فعالان تازه وارد بازار نسبت به شرایط بازار دچار بیش واکنشی شوند. شاخص کل و نماد‌های شاخص ساز در سطح حمایتی کوتاه مدت خود قرار دارند و احتمال تقویت تقاضا در بازار وجود دارد. در صورت تقویت تقاضا در این نماد‌ها می‌توان انتظار تعادل نسبی طی روز‌های آینده را داشت.

منبع: نبض بورس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...