|
کدخبر: 166957

مهمترین مشکل بورس مشخص شد

دارابی، کارشناس بازار سرمایه گفت: نرخ سود بانکی بالا باعث شده بازار سرمایه همچنان با کمبود نقدینگی مواجه باشد.

بورس مهمترین مشکل بورس مشخص شد

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه، افزود: بازار سرمایه همچنان با کمبود نقدینگی روبه‌روست به همین دلیل سازمان بورس به هلدینگ‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری اجازه داده برای تامین نقدینگی اقدام به فروش اوراق مشارکت کنند.

وی ادامه داد: این اقدام در شرایطی صورت گرفته که هلدینگ‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای تامین نقدینگی با مشکل روبه‌رو بوده و اجازه وام گرفتن از بانک‌ها را نیز نداشتند که این مسئله سبب بهبود نقدینگی هلدینگ‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری خواهد شد.

دارابی در خصوص قوانین جدیدی، چون تغییر دامنه نوسان و همچنین تغییرات حجم مبنا که از اول اردیبهشت در بازار سرمایه اعمال می‌شود گفت: تغییرات دامنه نوسان در بازار سبب کنترل نوسانات و کاهش و یا افزایش سرعت معاملات می‌شود.

وی افزود: در بهمن ماه سال گذشته که بازار با موج سنگینی از هیجان روبه‌رو و فروش هیجانی در این بازار بسیار زیاد بود، سازمان بورس با تغییر دامنه نوسان سرعت معاملات را کاهش داد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: در شرایط کنونی نیز شورای بورس باید سرعت معاملات را افزایش می‌داد و به همین دلیل در شرایط کنونی دامنه نوسانات را تغییر داد.

وی افزود: از طرفی سازمان بورس گره معاملاتی را اصلاح کرد تا به نوبت تعدادی از نمادها در بازار باز شده و بازار به تعادل نسبی برسد.

دارابی اضافه کرد: امیدواریم با تغییرات صورت گرفته، بازار به شرایط تعادلی دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه نرخ بالای بهره بانکی همچنان مهم‌ترین مشکل بازار سرمایه است گفت: جریان نقدینگی باید در بخش‌های مختلف اقتصادی تقسیم شود، اما بدلیل بالا بودن نرخ بهره بانکی و سیاست انقباضی بانک مرکزی، نقدینگی در بازارهای مختلف به خصوص در بازار سرمایه کم شده و تا زمانی که این شرایط اصلاح نشود نمی‌توان به شرایط رشد در بازار سرمایه فکر کرد.

منبع: بازار
  • مهدی ارسالی در

    به ما خیانتی شده که خانواده های ما را در معرض فروپاشی قرار دادید ما اعتماد کردیم جواب اعتماد ما را با رانت خواری و غارت اموال مان دادید احساس میکنم راستی و صداقت و اعتماد همش دروغ است و این در بورس برای همه ثابت شده، دیگر راستی وجود نخواهد داشت

  • ناشناس ارسالی در

    مشکل خود کارشناس ها هستن

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...