|
کدخبر: 145198

سهام عدالت متوفیان در انتظار تصویب قوه قضاییه

بنابر اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در صورتی که قوه قضاییه تصویب کند، سهام عدالت متوفیان به صورت قهری و خودکار به ورثه آنها منتقل می‌شود.

بورس سهام عدالت متوفیان در انتظار تصویب قوه قضاییه

این روزها در حالی وراث متوفیان سهام عدالت در بلاتکلیفی و سردرگمی بسر می‌برند که تا پیش از آزادسازی این سهام، وراث قانونی می‌توانستند برای اطلاع از وضعیت سهام عدالت متوفیان خود به نشانی اینترنتی samanese.ir مراجعه و با ورود اطلاعات هویتی متوفی از مشمول بودن وی کسب اطلاع کرده و صورت وضعیت دارایی سهام عدالت مربوط را مشاهده کنند.

همچنین تا پیش از این، وراث قانونی مشمولان متوفی می‌توانستند با مراجعه به یکی از دفاتر منتخب پیشخوان خدمات الکترونیک دولت و با ارائه مدارک لازم و امضای تقسیم‌نامه سهام عدالت نسبت به تقسیم سهام عدالت و منافع آن اقدام کنند.

این در شرایطی است که از زمان آزادسازی سهام عدالت این روند متوقف شده و حالا وراث متوفیان سهام عدالت در بلاتکلیفی و سردرگمی بسر می‌برند.

با این حال شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه(سمات) به تازگی اعلام کرده است در صورتی که قوه قضاییه تصویب کند، سهام عدالت متوفیان به صورت قهری و خودکار به ورثه آنها منتقل می‌شود. در این راستا زیرساخت‌های الکترونیکی تخصیص سهام عدالت متوفیان به وراث در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی آماده شده و منتظر تایید نهایی قوه قضاییه است.

منبع: تسنیم
  • غلامرضا شاهسونی ارسالی در

    سلام مادر من مددجو کمیته امداد امام خمینی بود برگه سهام عدالت ایشان یک ملیون تومان هست ایشان فوت کرده است حالا که از اینترنت نگاه کردم دیدم که مبلغ سهام عدالت چهارصد و بیست هزارتومان هست چگونه همین مقدار بتوانیم به وراث تقسیم کنیم

ارسال نظر