|
کدخبر: 133466

یک اتفاق مثبت در بورس

دیروز نمادهای دارویی برای چندمین بار در سال‌های اخیر به شایعه تغییر قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی که بسیاری از اقتصاددانان تاکنون آن را مورد انتقاد قرار داده‌اند واکنش مثبت نشان داد و پیش از آنکه چیزی قطعی شود ۱۱ هزار تومانی شدن دلار دولتی را جشن گرفتند. این مسئله سبب شد تا در این روز شاهد شکل‌گیری صف خرید قابل توجه در تمامی نمادهای دارویی به جز «دلقما» باشیم.

بورس یک اتفاق مثبت در بورس

شاخص کل بورس دیروز ۱/۸ درصد دیگر نزول کرد و به محدوده ۲۷ خرداد رسید. هر چند به نظر می‌رسد سرعت اصلاح سهام کاهش یافته اما در حقیقت کُمای معاملاتی در کنار محدودیت حجم مبنا و دامنه نوسان مسبب آن بوده؛ جایی که ارزش معاملات خرد سهام به کمترین سطح در ۱۰ ماه اخیر رسیده و خریداری در بازار پیدا نمی‌شود.

این در حالی است که در عمل الزام شرکت‌ها به بازارگردانی نیز تاثیر محسوسی بر روند حاکم بر قیمت‌ها نداشته و به نظر نمی‌آید بتواند تاثیری قابل توجه بر پایان این روند داشته باشد.

روز یکشنبه بورس تهران افت دیگری را به ثبت رساند و به سبب کاهش ۱/۸ درصدی شاخص سهام، این نماگر به سطح یک میلیون و ۲۴۰ هزار واحد رسید. این رخداد فضای روانی منفی حاکم بر بازار سرمایه را بیش از پیش تقویت کرد.

ثانیه‌های آخر به کام دارویی‌ها

اما از تمامی این نکات منفی که بگذریم معاملات دیروز بورس تهران یک رویداد مثبت نیز در خود داشت.

در این روز نمادهای دارویی برای چندمین بار در سال‌های اخیر به شایعه تغییر قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی که بسیاری از اقتصاددانان تاکنون آن را مورد انتقاد قرار داده‌اند واکنش مثبت نشان داد و پیش از آنکه چیزی قطعی شود ۱۱ هزار تومانی شدن دلار دولتی را جشن گرفتند. این مسئله سبب شد تا در این روز شاهد شکل‌گیری صف خرید قابل توجه در تمامی نمادهای دارویی به جز «دلقما» باشیم.

بر این اساس نماد یاد شده معاملات روز یکشنبه را در حالی به پایان برد که برخلاف تمامی نمادهای هم گروهی خود در گیر صف فروش بود. این وضعیت در حالی روی داد که سایر دارویی‌ها تا سقف قیمت مجاز روزانه با افزایش مواجه بودند. صف فروش شکل گرفته در این نماد به کاهش حداکثری قیمت و رسیدن بهای هر سهم از شرکت دارویی لقمان به ۳۲۹۲ تومان منجر شد.

 

 • مردم ارسالی در

  عزیز جان هیچ مورد مثبتی در کشور وجود ندا رد. مگر به نفع دولت و نظام.
  اقتصاد کله پا میشود. و دلار ۳۷۰۰ تومانی میشود ۳۲۰۰۰ تومان به بهانه تحریم و به کام نظام
  طلا و سکه و خودرو و... همه به نف ع نظام و مافیای حکومتی
  پول بدون پ شتوانه چاپ و جایگاه از بین بردن پول بدو ن پشتوانه با تبلیغ به کشاندن پول مردم بی چاره به بورس
  و سوزاندن پولها به ن فع نظام با فروش سهام در بالا ترین مبلغ و کشاندن بورس به کف و نابود کردن پول مرد م بیچاره
  چه ظلمی مانده که حکومت ا ز طریق اقتصاد به بهانه تحریم ، به بهانه تغییرات رئیس جمهور در امریکا و...
  که نکرده
  شب شود به نفع نظام ، رو ز شود به نفع نظام و به ضرر مردم
  ت رامپ بود به بهانه تحریم ارز و سکه گران شد. اما بورس پس رفت کرد.
  بایدن ام د همراه با ریزش ارز بازم بورس عقب گرد. < br /> غیر از این است که حکومت سرمایه مرد م را به گرو کشیده ، و منفعت میبرد.

 • ناشناس ارسالی در

  اتفاقات زیاذ است ولی خبری عیر از ضرر نیس ت

 • بازنشسته ارسالی در

  دولت محترم خجالت آوره وقتی با تبلیغ شبان ه روزی مردم رو ترغیب میکنید برای سرمایه گذاری در بورس ولی با چرخ ۱۸۰درجه ای و با تشکیل صف های فروش ساختگی از طرف حقوقی ها نفس بورس و سرمایه های برباد رفته ملت را به شماره انداختید تا کی از میخواهید ا ز نجابت و اعتماد این ملت سواستفاده کنید ؟؟؟؟

 • علی ارسالی در

  این وزیر اقتصاد را باید کشت چه با تفنگ چه با مشت

 • ناشناس ارسالی در

  آقای وزیر ناکث اقتصاد آخر حق الناس یقه خ انواده ات و رانت خواران بورس را خواهد گر فت..بی شرف

 • الله اکبر ارسالی در

  یک مشت بی پدر و مادر را آوردند تو بورس گ فتند اینها کارشناس هستند ....نگو دزد بود ن جلو دار آقای وزیر و آقا زاده های ژن خو ب...تخم حرامها هر چی مال مردم میخورند سی ر نمی شوند .......ولی پل صراطی هم هست

 • اوا ارسالی در

  ملت و به خاک سیاه نشوندن سرمایه هایی که با بدبختی مردم جمع کردن داره آب میشه و ک سی هم جوابگو نیست روز قیامتی هم هست

 • ناشناس ارسالی در

  بورس به کام سران می چرخد.

 • ناشناس ارسالی در

  حقوقی حرامی

 • محمدی ارسالی در

  آن عده ای که پول مردم راخوردند ان شاءالل ه سمی باشه توشکم خود وخانواده خودشان وتا موقعی که زنده هستند زجرش را بکشند.

 • مال باخته ارسالی در

  لعنت خدا بر همه ی دزدان مملکت. بی شرفا تمام سرمایه ی زندگیم که با زحمت بدست اوردم الان توی جیب شما وبچهاتونه روزی صدبار دارم میمیرم و زنده میشم دیگه هیچی واسه از دست دادن ندارم خدا ازتون نگذره که حق ملت رو خوردید

ارسال نظر