|
کدخبر: 132071

شاخص بورس تا یک میلیون و ۸۵۰ هزار بالا می‌رود!

یک تحلیلگر بازار سرمایه با تاکید بر اینکه بازار سرمایه بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات امریکا به سمت تصمیمات عقلانی و تحلیلی بازمی گردد، گفت: به نظر من شاخص سهام تا پایان دولت فعلی تا یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد صعود خواهد کرد.

با تاکید بر اینکه سرنوشت بازار سرمایه فعلا به انتخابات امریکا گره خورده است، اظهار کرد: به نظر می‌رسد خریداران فعلا گارد حفاظتی گرفته‌اند و منتظر نتیجه انتخابات امریکا هستند زیرا این انتخابات نقش تعیین کننده‌ای در قیمت دلار خواهد داشت.

وی با اشاره به تاثیر انتخابات امریکا بر بازار سرمایه ایران در دوره‌های گذشته توضیح داد: در سال ۲۰۱۶ که ترامپ و کلینتون با یکدیگر رقابت می‌کردند، کلیت بازار روی انتخاب کلینتون توافق داشتند و بعد از انتخاب ترامپ بازار یک روز منفی شد. همچنین واکنش بازار سرمایه به انتخابات امریکا این بود که شاخص به مدت سه روز منفی شد.

این تحلیلگر بازار سرمایه ادامه داد: به نظر می‌رسد این دوره نسبت به دوره‌های قبل تفاوت ویژه‌ای دارد. در واقع درحال‌حاضر همه بازار به یک شخص خاص نظر ندارد. شاید کلیت بازار سرمایه علاقه داشته باشد که ترامپ انتخاب شود و و دلار در همین قیمت بماند اما به نظر می‌رسد عده‌ای نیز اعتقاد دارند اگر بایدن انتخاب شود، قیمت دلار کاهش می‌یابد و گره شرکت‌ها باز می‌شود و در تولید و فروش شرکت‌ها تاثیر خوبی خواهد داشت.

صعود شاخص بورس تا یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد

صمدی با تاکید بر اینکه در مردادماه پول هوشمندی از بازار سرمایه خارج شد، گفت: باید دید پول هوشمندی که بازار را هدایت می‌کند علاقه دارد چه کسی برنده انتخابات شود. همچنین باید منتظر ماند و دید سیاست شرکت‌ها با مشخص شدن رئیس‌جمهوری بعدی امریکا چگونه شکل می‌گیرد. ممکن است انتخاب ترامپ باعث شود دلار در محدوده ۳۰ هزار تومان بماند، درحالی که انتخاب بایدن باعث کاهش نرخ دلار تا ۱۷ هزار تومان خواهد شد.

تحلیل در بازار کنار گذاشته شده است

وی با تاکید بر اینکه تحلیل در بازار سرمایه کنار گذاشته شده است، اظهار کرد: در این روزها کلیت بازار کاری به شرکت‌ها، قیمت بورس کالا، رشد محصولات پایه پتروشیمی و امثال آن ندارد. به طور کلی و فارغ از انتخابات امریکا، به نظر من شاخص سهام تا پایان دولت دوازدهم تا یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد صعود خواهد کرد. همچنین کف بازار نیز محدوده یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد خواهد بود. در هر صورت بازار هفته آینده به سمت تحلیل‌های منطقی باز می‌گردد.

منبع: ايسنا
 • ناشناس ارسالی در

  لعنت خدا و رسولش بر دروغگویان نیرنگ باز فاسد و خیانتکار که شرافت نداشتند و اندو خته های مردم فقیر و فساد زده ایران را با نوسان از مسکن و خودرو و دلار و سکه و بو رس و طلا و نهاده دامی و لاستیک غارت کردن د . تف به شرف نداشته شما بی کفایتهای دزد .

 • ناشناس ارسالی در

  هنوز خطر ریزش در کمین است . حقیقی ها را شیر نکنیم تا دسترنجشان را از دست بدهند . .یک راه وجود دارد افزایش قیمت تولیدات ش رکتهای بورسی به قیمت رشد بورس است.

 • ا ارسالی در

  دوباره اومدین ضر زدین

 • ناشناس ارسالی در

  حقیقی ها برای شرکتدر بورس و خرید سها برای اولین بار باید دو نفر معرف که هرکدام سابه ده ساله در بورس داشت باشند را معرفی کنند و آن دو نفر رهنمای وی باشد تا ضرر نکند .

ارسال نظر