کدخبر: 106439

سهامی که بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت را داشتند (۵ تیر ۹۹)

مروز سهامداران شرکت‌های کیمیدارو، سرمایه‌گذاری بهمن و کویر تایر در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پالایش نفت لاوان، بهمن لیزینگ و تولید برق ماهتاب کهنوج در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

بورس سهامی که بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت را داشتند (۵ تیر ۹۹)

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه رشد ۲۸ هزار و ۴۱۳ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۱۹هزار و ۴۳۹واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۶میلیارد و ۲۸۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۱هزار و ۶۷۲میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۱۶۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های کیمیدارو، سرمایه‌گذاری بهمن و کویر تایر امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های داروسازی امین، فروسیلیس ایران و افست بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۹۳۶میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۷۳۹میلیارد تومان در یک میلیون و ۲۴۸ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۰۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۵هزار و ۲۰۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پالایش نفت لاوان، بهمن لیزینگ و تولید برق ماهتاب کهنوج بیشترین رشد را داشتند شرکت‌های کشت و دام نمونه اصفهان، کشاورزی و دامپروری بینالود و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر