|
کدخبر: 200714

آخرین تغییرات قیمت طلای جهانی (۲۳ شهریور)

قیمت طلای جهانی روز گذشته به مرز ۱۸۰۰ دلار نزدیک شد، اما نتوانست از آن عبور کند. این رقم در پایان معاملات روز گذشته روی ۱۷۹۳ دلار قرار گرفت. نوسان قیمت طلا در شروع معاملات امروز محدود بود. قیمت طلا در ساعت ۱۲ و ۱۶ دقیقه ظهر به وقت ایران ۱۷۹۲ دلار بود. عدم رشد معنادار طلا در حالی اتفاق افتاد که شاخص دلار تغییراتی منفی را به ثبت رساند.

برخی تحلیل‌گران معتقدند اقتصاد آمریکا با مسائل ساختاری متعددی مواجه است که می‌تواند رشد اقتصاد در این کشور را با مشکل مواجه کند. به اعتقاد آن‌ها بازار مسیر رکود و رشد اقتصادی را تعیین خواهد کرد، شاخص CSI (این شاخص نشان‌دهنده عمکرد ۳۰۰ سهام برتر در بازار سهام شانگهای است) به تازگی منفی شد. اقتصادهای در حال توسعه در حال بازگشت هستند و احتمالا بعد از آن‌ها نوبت به اقتصادهای توسعه یافته می‌رسد. احتمال می‌رود اقتصادهای بزرگ مانند اقتصاد آمریکا در شش ماه آینده یک دوره رکورد تورمی را تجربه کنند. معمولا رکودهای تورمی پایدار نیستند و حالت دوره‌ای دارند، اما در صورت تحقق این پیشبینی احتمال می‌رود، قیمت طلای جهانی یک فرصت برای رشد پیدا کند.

قیمت بیت کوین و اتریوم افزایش یافت

قیمت بیت کوین در ساعت ۱۲ و ۱۷ دقیقه عصر به وقت ایران روی ۴۵ هزار و ۶۷۸ دلار قرار داشت و تغییرات قیمتی آن نسبت به ۲۴ ساعت گذشته مثبت بود. سرمایه بازار بیت کوین به ۸۵۹ میلیارد دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت آن در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۷ درصد اختلاف داشتند.

قیمت دومین ارز دیجیتال مهم دنیا نیز تغییراتی مثبت را نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رسانده و روی ۳ هزار و ۳۰۷ دلار قرار گرفته بود. سرمایه بازار اتریوم ۳۸۹ میلیارد دلار و اختلاف بین بیشترین و کمترین قیمت این ارز دیجیتال حدود ۸ درصد بود.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...