|
کدخبر: 187760

قبل از خرید دلار این خبر را بخوانید

دو تماس تلفنی مقامات ایرانی با مقامات خارجی کمی از ابهامات بازار ارز کم کرده است و به نظر می‌رسد در آینده باید منتظر کاهش نااطمینانی‌های سیاسی در بازار ارز بود.

بانک و بیمه قبل از خرید دلار این خبر را بخوانید

به سرانجام نرسیدن مذاکرات هسته‌ای از سویی، رشد بی‌سابقه چاپ پول و نقدینگی هم از سوی دیگر آینده بازار ارز را کمی نگران‌کننده کرده است. هرچند این نااطمینانی‌ها ممکن است در کوتاه‌مدت متاثر از اخبار سیاسی خود را زیاد نشان ندهند با این حال معامله‌گران بازار ارز این دو عامل را در آینده بلندمدت خیلی موثر می‌دانند.

با این حال اخبار تحریم جدید ایران نیز به این عوامل دامن زده بود تا چشم‌انداز حتی کوتاه‌مدت دلار صعودی‌ شود. آخرین روند قیمت دلار نیز حاکی از صعودی بودن این میزان است. اما در این وضعیت دو سیگنال کاهش نااطمینانی سیاسی برای بازار ارز قابل مشاهده است.

روز گذشته ابراهیم رئیسی، رئیس دولت جدید اولین گفتگوی خارجی خود را داشت و در گفتگو با نخست وزیر واتیکان بر دفاع از حقوق انسان‌ها تاکید کرد.

طبق گزارش خبرگزاری‌ها رئیسی در این گفتگو بیان کرده است: دفاع از حقوق انسان‌ها پایه و اساس سیاست‌های ایران است. ایران و واتیکان باید در کنار مردم مظلوم و ستمدیده جهان و در برابر قدرت‌های ظالم باشند.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...