|
کدخبر: 183627

چشم انداز معامله گران از آینده بازار ارز

چشم معامله گران ارزی به قیمت دلار ۲۵ هزار و ۶۰۰ تا ۲۴ هزار و ۸۰۰ است. هر کدام از این قیمت ها شکسنه شود از دید این گروه به روند بازار ارز خط می دهد.

بانک و بیمه چشم انداز معامله گران از آینده بازار ارز

نرخ دلار که در چهارشنبه هفته گذشته به بالای ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده بود، در روز بعد نرخ از این سطح پایین آمد. این اصلاح پنجشنبه در بازار بخاطر دو اتفاق بود: نخست بالا نرفتن نرخ در بازار درهم امارات و ثابت ماندن آن در سطح ۶۸۷۰ طی چند روز، دوم: حرکت بازارساز که نرخ دلار و یورو بازار متشکل ارزی را به بازار آزاد چسباند.

بر اساس این دو نکته در گزارش روز چهارشنبه گفته شد که قیمت دلار انرژی برای شکستن سطح ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان را ندارد.

دیروز اولین نرخ دلار در بازار آزاد ۲۵ هزار و پنجاه تومان بود که در انتهای معاملات به ۲۵ هزار و ۱۷۰ تومان رسید. به گفته معامله‌گران بازار کاملا خبری شده و تا زمان مشخص نشدن دور هفتم نشست مذاکرات وین، فضای بازار مبهم است.

در این فضای مبهم بازار، چشم‌انداز معامله‌گران چیست؟

دو دسته معامله‌گر با نگاه‌های مختلف در این فضای مبهم وجود داشت: اول دسته‌ای که عقیده داشتند نرخ در سطح ۲۵ هزار تومان در حال کف‌سازیست و برای صعود بیشتر خود را آماده می‌کند. دسته دوم بر این باورند که باید منتظر دور هفتم وین ماند و تا آن زمان بازار قابل پیش‌بینی نیست.از نظر این گروه از معامله‌گران نرخ بین کف ۲۴ هزار و ۸۰۰ و سقف ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان درحال بازیست و برای مشخص شدن روند، باید یکی از این دو سطح مهم پرقدرت شکسته شود.

نکات بازار ارز در اولین روز هفته

۱- نکته جالب بازار ارز فردوسی حرکت هماهنگ بازارساز با بازار غیررسمی بود. نرخ دلار در بازار متشکل ارزی در ابتدای مرز ۲۵ هزار تومان و یورو برابر با بازار آزاد یعنی ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان بود. برخی معتقدند این تاکتیک بانک مرکزی برای جلوگیری از ارزپاشیست.

۲- نکته دوم فضای مبهم بازار بود که نرخ درهم امارات نیز این فضا را تایید میکرد. نرخ درهم طی چند روز گذشته ثابت مانده و این موضوع نشاندهنده این بود که معامله‌گران دست نگه‌داشته‌اند.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...