|
کدخبر: 169738

امروز در بازارهای مالی چه گذشت؟ + نمودار بازدهی

امروز ۱۱ اردیبشهت ۱۴۰۰روز شنبه،‌ معامله گران آماتور به بازار هجوم بردند و با فروش بخشی از ارزهای خود، قیمت دلار را در سرازیری قرار دادند.

بانک و بیمه امروز در بازارهای مالی چه گذشت؟ + نمودار بازدهی

نتیجه افزایش فروش این دسته از معامله گران، نزدیک شدن اسکناس آمریکایی به مرز ۲۳ هزار تومانی بود. ساعت ۴ بعدازظهر، دلار در حوالی ۲۳ هزار و ۸۰تومان معامله شد که نزدیک به ۲ درصد کمتر از نرخی بود که این ارز در روز پنج شنبه در آن قرار داشت.

 در اولین روز هفته خبر خاصی از خریداران در بازار نبود و در برخی موارد حتی فروشندگان خرد ناچار شدند دلار خود را در محدوده ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومانی به فروش برسانند. دلالان بعضا حتی قیمت های پایین تری را نیز برای خرید دلار به بازیگران آماتور پیشنهاد می کردند. مقصود از بازیگران آماتور،‌ افرادی ست که به صورت مقطعی در بازار حضور پیدا می کنند و حجم ارز زیادی ندارند. آن ها در دوره ای به دلیل بالا رفتن انتظارات تورمی خریدار ارز شدند و اکنون با کاهش چنین انتظاراتی در موقعیت فروش قرار گرفته اند.

روند دلار در دو هفته اخیر به اندازه ای نزولی بوده است که برخی از معاماله گران از خداحافظی موقت خریداران از بازار ارز سخن می گویند. با این حال، بخش زیادی از معامله گران باور دارند، روند نزولی کنونی وابسته به اخبار سیاسی بوده است. از نگاه آنها از آن جایی که افت قیمت دلار از سوی عوامل بنیادی حمایت نشده است، می تواند با یک خبر منفی دچار تغییر معنادار افزایشی شود. دلار در صورتی که بتواند بار دیگر به سوی محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی حرکت کند در مسیر صعودی قرار خواهد گرفت. شکست محدوده ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومانی فروشندگان بیشتری را روانه بازار ارز خواهد کرد. به نظر می رسد بازار در روزهای آتی به دقت نتایج مذاکرات هسته ای را دنبال کند و در صورتی که بخشی از تحریم ها برداشته شود، در همین سطوح قیمتی باقی بماند یا حتی افت بیشتری را تجربه کند.

سکه سطح حساس را از دست داد

سکه امروز حمایت مهم ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را از دست داد. سکه حدود ساعت۵ بعدازظهر در محدوده ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله می شد. تحلیل گران فنی باور دارند در صورت تثبیت سکه زیر محدوده ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی، این فلز گران بها به سوی محدوده ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی حرکت خواهد کرد.

بازدهی+نمودار

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...