|
کدخبر: 143744

قیمت واقعی دلار از نگاه یک کارشناس

یک کارشناس اقتصادی معتقد است: قیمت دلار در شرایط فعلی با توجه به وضعیت اقتصادی و سیاسی ایران باید بین ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان باشد.

بانک و بیمه قیمت واقعی دلار از نگاه یک کارشناس

حسین اسدی نیا،کارشناس اقتصادی، با اعلام این مطلب در خصوص دلایل عدم عقب‌نشینی دلار از کانال ۲۵۰۰۰ تومان گفت: نکته مهمی که در بررسی بازار ارز باید مد نظر قرار گیرد این است که ترامپ همچنان در کاخ سفید حضور دارد و گشایش چندانی در حوزه اقتصاد روی نداده است.

وی افزود: به نظر می‌رسد با خروج وی و استقرار بایدن بتوان انتظار از سرگیری مذاکرات در خصوص بازگشت به برجام را در آمریکا داشت.

این کارشناس تاکید کرد: این اتفاق خود حتی پیش از آغاز مذاکرات چند جانبه با حضور ایران، می‌تواند روند کاهشی را بر بازار ارز حاکم نماید اما در شرایط فعلی قیمت دلار در هسته سخت مقاومتی قرار دارد.

او تاکید کرد: به عبارت دیگر کاهش قیمت قبل از این محدوده با سرعت بیشتری اتفاق افتاد اما همواره پس از برخورد قیمت به هسته سخت، روند ریزشی کند می‌شود. در عین حال باید توجه داشت قیمت فعلی تنها کمی بالاتر از قیمت تعادلی دلار در اقتصاد ایران است و روند کاهشی همچنان با کندی بیشتر ادامه خواهد داشت.

 اسدی نیا در توضیح این مطلب افزود: قیمت دلار در شرایط فعلی با توجه به وضعیت اقتصادی و سیاسی ایران باید بین ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان باشد و حتی اگر ما بتوانیم روزانه یک میلیون بشکه نفت صادر کنیم باز هم همین رقم قیمت تعادلی دلار خواهد بود.

 

منبع: خبر آنلاین
 • ح-شمسي ارسالی در

  اين كارشناس غلط كرد. اين چه نظر ابلهانه اي است؟ چرا دلار در كشورهاي بسيار عقب اف تاده مثل كره شمالي، كشورهاي افريقائي و ج نگ زده مثل سوريه و عراق و يمن تا اين اند ازه تغيير نداشته؟ چه انفاقي در اقتصاد اي ران افتاده؟ آيا دولت براي جبران كاهش بود جه مصمم به كنترل دلار نيست؟ كارشناسان آب كي ايراني در اقتصاد گرفتار دلالي و رانت بهتر است كمي مطالعه و دقت داشته باشند ك ه علت گرفتاري و مصيبت اقتصاد كشور خود دو لت است و دلالان فاسد و دولتي.

 • محمد ارسالی در

  این کارشناس انگار خودش دلال دلاره ، دلار بالای ۴۰۰۰ تومان یعنی بدبختی مملکت ، و کمتر از ۴۰۰۰ تومان یعنی رونق و ترقی مملکت ، هر چه دلار قیمتش کم باشه پول کشور ما با ارزشه و هر چقدر پول ما با ارزش باشه راحتتر میتونیم داد و ستد بین المللی بکنیم ،

 • بنده خدا ارسالی در

  خدا لعنت کنه هرچی آدم حقه باز و احمق و د زد را

 • تقی ارسالی در

  بله دیگه.کارشماس میارن بگن دلار قیمتش خو به که ملت و بیشتر خونشون کنن تو شیشه.دزد ترین مملکت جهان دولت و حکومت ایرانه که ا ز شاه که خودشون میگن دزده اینا دزدترن

ارسال نظر