|
کدخبر: 131378

قیمت جهانی نفت امروز (۹۹/۰۸/۰۹)

در حالی که دو سوم سکوهای تولید نفت امریکا در خلیج مکزیک به دلیل وقوع طوفان زتا تعطیل شده است، قیمت نفت پس از کاهش ۵ درصدی در جلسه قبلی، امروز شاهد اندکی افزایش بود.

انرژی قیمت جهانی نفت امروز (۹۹/۰۸/۰۹)

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۸ سنت معادل ۰.۲۰ درصد افزایش به ۳۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت نفت خام امریکا برای تحویل در ماه دسامبر نیز امروز با ۱۶ سنت معادل ۰.۴۳ درصد افزایش به ۳۷ دلار و ۵۵ سنت رسید.

بروز نشانه هایی از رشد مازاد عرضه جهانی نفت و موج دوم همه گیری کرونا سبب شد تا قیمت‌ها در جلسه قبل شاهد افت چشم گیری باشد، اما به گفته ناظران بازار، عوامل فنی امروز سبب تقویت نسبی قیمت‌ها شده است.

مایکل مک کارتی تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکت در این باره گفت: «افزایش شکنندگی در بازار برای تجار جذاب است... رقم ۳۶ دلار و ۴۵ سنت تا ۳۶ دلار و ۹۵ سنت برای نفت خام امریکا، محدوده قیمتی جذابی برای خریداران به شمار می‌رود.»

در حالی که تولید نفت لیبی پس از ۸ ماه توقف به سرعت در حال افزایش است و بالا رفتن موارد ابتلا به کرونا در امریکا و اروپا منجر به برقراری محدودیت‌های جدیدی در زمینه سفرها شده است، بازگشت تولید نفت امریکا به وضعیت قبلی پس از اتمام طوفان زتا احتمالا موجب بالا رفتن مازاد عرضه نفت خواهد شد.

آمارهای اداره اطلاعات انرژی دولت امریکا نشان می‌دهد که میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به ۲۳ اکتبر ۴.۳ میلیون بشکه رشد داشته که بسیار بیشتر از پیش‌بینی تحلیلگران بوده است.

مک کارتی افزود: «بازار نفت چه در بخش عرضه و چه در بخش تقاضا با خبرهای منفی متعددی مواجه است. چه افزایش عرضه نفت لیبی، چه عدم انضباط در درون گروه اوپک پلاس و چه محدودیت‌های جدید در آلمان و فرانسه همگی حکایت از چشم‌اندازی تیره و تار برای بازار نفت دارد.»

منبع: رویترز

ارسال نظر