|
کدخبر: 328413

دیوار مقاومت بیت کوین شکسته می شود | حمایت ۱۰۰ درصدی ترامپ از بازار ارز دیجیتال

بر اساس گزارش اخیر رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، از یک مراسم جمع‌آوری کمک مالی در سانفرانسیسکو که رهبران برجسته ارزهای دیجیتال در آن حضور داشتند، ۱۲ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

اقتصاد دیوار مقاومت بیت کوین شکسته می شود | حمایت ۱۰۰ درصدی ترامپ از بازار ارز دیجیتال

یکی از مدیران شرکت‌های فناوری مستقر در سانفرانسیسکو به رویترز گفته است که ترامپ اعلام کرده که می‌خواهد رئیس‌جمهور ارزهای دیجیتال شود.

کمپین ترامپ در سیلیکون ولی

این نامزد ‌جمهوری‌خواه ریاست‌ جمهوری در آخرین کمپین جمع‌آوری کمک‌های مالی خود به سیلیکون ولی رفته است.

ترامپ پنجشنبه شب در ‌رویداد جمع‌آوری کمک‌های مالی خود در سانفرانسیسکو که به میزبانی شریک عمومی کرافت ونچرز (Craft Ventures)، دیوید ساکس (David Sacks) و چامات پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، میلیاردر حوزه فناوری برگزار شد، اعلام کرد که «او رییس‌ جمهور ارزهای دیجیتال خواهد بود».

گزارش شده ‌که این رویداد به ترامپ کمک کرد تا ۱۲ میلیون دلار برای حمایت از کمپین تبلیغاتی خود تا انتخابات ۵ نوامبر (۱۵ آبان) جمع‌آوری کند.

رهبران برجسته ارزهای دیجیتال مانند کامرون (Cameron) و تایلر وینکلووس (Tyler Winklevoss)، بنیانگذاران صرافی جمنای (Gemini) نیز در جمع‌آوری کمک‌های مالی برای کمپین ترامپ شرکت کردند.

جیکوب هلبرگ (Jacob Helberg)، مشاور Palantir Technologies گفت:

ترامپ به صراحت اعلام کرد که جنگ صلیبی بایدن-گنسلر علیه ارزهای دیجیتال ظرف یک ساعت پس از آغاز به کار دومین دولت او متوقف خواهد شد.

هارمیت دیلون (Harmeet Dhillon)، عضو کمیته ملی جمهوری‌خواه گفت که ترامپ هیچ جزئیاتی در مورد سیاست ارزهای دیجیتال خود ارائه نکرده است، اما حامیان کریپتو همچنان به دنبال او برای انتخابات آتی هستند.

اغان مک‌کیب (Eoghan McCabe)، مدیر‌عامل شرکت اینترکام (Intercom) در پست X خود گفت:

من با ۶ نفر در آنجا صحبت کردم. هیچ‌کدام جمهوری‌خواه نبودند. همه در گذشته به دموکرات‌ها رای دادند یا از آن‌ها حمایت می‌کردند. اکنون آن‌ها از این مرد به خاطر سیاست‌هایش در مورد جنگ، مهاجرت، رمزارز و موارد دیگر حمایت می‌کنند. ‌انتخابات آتی یک همه‌پرسی در مورد این موضوعات است.

ترامپ در این رویداد بر حمایت خود از ارزهای دیجیتال و برنامه‌های خود برای پیشبرد صنعت کریپتو تاکید کرد و در عین حال به هدف حزب دموکرات برای اتخاذ رویکردی مخالف تشدید مقررات سخت‌گیرانه اشاره داشت. مقرراتی که فعالین صنعت کریپتو از آن‌ها در کشور آمریکا معمولا تحت عنوان قانون‌گذاری با اعمال فشار یاد می‌کند.

صحبت‌های جدید ترامپ به دنبال تصمیم بحث‌برانگیز بایدن در مورد ارزهای دیجیتال

همین یک هفته پیش بود که جو بایدن (‌Joe Biden)، رییس‌ جمهور کنونی ایالات متحده پس از وتوی قطعنامه‌ای که می‌توانست بولتن حسابداری کارکنان کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شماره ۱۲۱ (121 SAB) را لغو کند، با واکنش شدید فعالین کریپتو مواجه شد.

121 SAB دستورالعمل‌های بحث‌برانگیزی را در بحث حسابداری کریپتو مطرح می‌کند و پیرو آن موسساتی که حضانت دارایی‌های کریپتویی را به عهده دارند، باید این دارایی‌ها را به عنوان بدهی در ترازنامه خود به ثبت برسانند.

ترامپ پیش از این هم چندین بار در حمایت از صنعت ارزهای دیجیتال اظهاراتی داشته است.

در تاریخ ۲۶ می (۶ خرداد)،‌ ترامپ بار دیگر تاکید کرد که ایالات متحده نباید به چیزی جز جایگاهی برتر در صنعت کریپتو بسنده کند.

او در پست روز ۲۵ می (۵ خرداد) خود در Truth Social، یک پلتفرم رسانه اجتماعی متعلق به گروه رسانه و فناوری خود، اعلام کرد:

کشور ما باید در این زمینه پیشتاز باشد، چرا که هیچ جایگاه دومی وجود ندارد.

او افزود:من نسبت به شرکت‌های ارزهای دیجیتال و تمامی چیزهای مرتبط با این صنعت جدید و رو به رشد بسیار دیدگاه مثبتی دارم و با روی باز با آن‌ها برخورد می‌کنم.

ترامپ در اواخر ماه می (اوایل خرداد) ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتر، سولانا، دوج کوین و شیبا اینو را به عنوان کمک‌های مالی قابل قبول برای کمپین خود معرفی کرد.

در کنوانسیون آزادیخواهان که در تاریخ ۲۵ می (۵ خرداد) برگزار شد، ترامپ ‌گفت که حکم راس اولبریکت (Ross Ulbricht)، بنیان‌گذار جاده ابریشم را تخفیف خواهد داد، ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC‌) در ایالات متحده را متوقف می‌کند و از حقوق خود‌حضانتی کریپتو حمایت خواهد کرد.

منبع: میهن بلاکچین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها