|
کدخبر: 326549

این معلمان فوق العاده ویژه دریافت می کنند

حقوق فرهنگیان مدتی است که مورد بحث و بررسی دولت قرار گرفته و اکنون شنیده می شد که حقوق فرهنگیان از کارمندان دولت بیشتر شده است.

اقتصاد این معلمان فوق العاده ویژه دریافت می کنند

فرهنگیان، قشر پر تلاش جامعه هستند و همواره منتظر هستند تا حقوقشان افزایش پیدا کند. اکنون شنیده می شود که فرهنگیان قرار است حقوق مناسبی دریافت کنند.

یکی از اهداف اصلی نظام رتبه بندی معلمان ، بهبود وضعیت معیشتی این قشر و جبران کمبود حقوق آنها است. معلمان بر اساس رتبه ای که کسب می کنند، از حقوق و مزایای مختلفی از جمله افزایش حقوق پایه، فوق العاده رتبه، کمک هزینه های مختلف و ... برخوردار می شوند. این امر به ویژه برای معلمان با سابقه و تجربه بیشتر، که در رتبه های بالاتر قرار می گیرند، مزیتی قابل توجه محسوب می شود.

طبق گفته معاون وزیر و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دریافتی معلمان جز بالاترین حقوق کارکنان دولت محسوب می شود.

حامد علامتی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان و معلمان نمونه در خانه معلم اردبیل، اظهار داشت: بعد از ۱۱ سال در دولت سیزدهم اجرای رتبه‌بندی معلمان را شاهد بودیم تا دریافتی معلمان نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته و در این زمینه تأمین اعتبار نیز با هماهنگی مناسب مسئولان انجام شده است.

معاون وزیر و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: دریافتی معلمان با اجرای رتبه بندی  در سال‌های اخیر جز بالاترین حقوق کارکنان دولت محسوب می‌شود و در این زمینه ابراز رضایت مناسبی را شاهد هستیم.

فرهنگیان به آرامش بیشتری رسیدند

وی از وزیر آموزش و پرورش به عنوان فرد دانا و توانمند در اجرای طرح‌های مختلف با رویکرد تحولی در نظام آموزش و پرورش یاد کرد و گفت: جایگاه معلم با توجه به تاکیدات دین اسلام و ائمه اطهار جایگاه رفیع در دولت سیزدهم تعریف و تبیین شده و از هر فرصتی سعی می‌شود تا زمینه برای سپاسگزاری از تلاش‌ها و مجاهدت معلمان در عرصه تعلیم و تربیت فراهم آید.

معاون وزیر و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تصریح کرد: نسبت به سال‌های گذشته آرامش و امنیت خاطر بیشتری را در جامعه فرهنگیان شاهد هستیم و بسیاری از دغدغه‌های گذشته رفع شده و سعی بر کیفی‌سازی فعالیت‌ها و ارتقای جایگاه معلمان بر اساس رتبه‌بندی در شاخصه‌ها و ابعاد مختلف است.

علامتی افزود: مسئولیت اصلی معلم پرورش و هدایت دانش آموزان و نسل نوجوان و جوان است تا با مهارت‌های متنوع فکری، ذهنی، عقیدتی، تحصیلی، تربیتی و… آشنایی بیشتری پیدا کرده و بتواند برای جامعه مفید و مؤثر باشد.

رتبه بندی فرهنگیان

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تربیت‌یافتگان دامان معلمان امروز در قالب گروه‌های مختلف از کسبه و بازاریان گرفته تا پزشکان، مهندسان و متخصصان حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند که همه آنها تربیت یافته مکتب معلم هستند.

معاون وزیر و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشف استعدادها را در کنار تعالی اخلاقی و تربیتی از مأموریت‌های اصلی آموزش و پرورش و جامعه فرهنگیان توصیف کرد و ادامه داد: نقش ارزنده‌ای که معلمان در الگوسازی انجام می‌دهند، نقش ماندگار است چرا که تمام رفتار و سکنات معلمان خود الگویی برای نسل‌های آینده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این مراسم بیان کرد: ما در حال حاضر در استان اردبیل ۱۹ هزار معلم فعال و ۱۵ هزار معلم پیشکسوت داریم که از ظرفیت این معلمان بازنشسته و پیشکسوت در سنگر تعلیم و تربیت بهره می‌گیریم.

کلام‌الله صفری اضافه کرد: در گرامیداشت هفته معلم برنامه‌های متنوعی با هدف پاسداشت جایگاه معلمان برگزار شد که مهمترین آن تجلیل گروه‌های مختلف جامعه از معلمانشان بود که با تاکید استاندار اردبیل این برنامه در سطوح مختلف برگزار و سعی شد تا گروه‌های مختلف جامعه از معلمان خود تجلیل و تکریمی ارزشمند داشته باشند.

در این مراسم از معلمان نمونه و بازنشستگان و پیشکسوتان آموزش و پرورش استان اردبیل با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

منبع: اندیشه معاصر
  • معلم ارسالی در

    هلدینگ عمران و ساختمان صندوق بازنشستگی ک شوری (سهامی خاص)، متعلق به سازمان بازنشس تگی کشوری در سال 1375 تاسیس یافته است.10 0 درصد سهام این هلدینگ متعلق به صندوق با زنشستگی کشوری می باشد. هلدینگ صبا عمران پیرو اصلاح ساختار کلان اقتصادی صندوق باز نشستگی کشوری از اجتماع شرکتهای عمرانی تا بعه صندوق شکل گرفته و با هدف مدیریت سرما یه گذاری در پروژه های عمرانی و ساختمانی در قالب طرح و ساخت(EPCF) ، خدمات ساخت و پیمان مدیریت ، با بهره گیری از خدمات شرک ت های مجرب داخلی و خارجی تاسیس و مشغول ب ه فعالیت شده است.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها