|
کدخبر: 323451

بازار خودرو/قیمت خودرو/قیمت کوئیک

تب بازار خودرو افتاد/ جدول قیمت خودروهای محبوب بازار

قیمت‌های خودروها در بازار خودرو در ۲۴ ساعت گذشته به طور گسترده کاهش یافت. بر اساس گزارش‌ها، قیمت‌ها حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان کاهش یافتند.

اقتصاد تب بازار خودرو افتاد/ جدول قیمت خودروهای محبوب بازار

در این بازه زمانی، کوییک با کاهش ۵ میلیون تومانی قیمت روبرو شد و اطلس نیز با افت ۵ میلیون تومانی قیمت مواجه شد. قیمت ساینا نیز به ۷ میلیون تومان کاهش یافت و قیمت شاهین نیز ۵ میلیون تومان افت کرد.

بر همین اساس، در بازار خودرو، اطلس ۵۳۰ میلیون تومان، ساینا s صفر ۴۲۱ میلیون تومان، کوییک‌آر صفر ۴۹۵ میلیون تومان و شاهین اتوماتیک ۸۲۵ میلیون تومان قیمت پیدا کرد.

 

قیمت محصولات سایپا

نام خودرو قیمت بازار (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
اطلس ۵۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۹۹,۷۳۱,۰۰۰
ساینا GX به زودی ۳۲۶,۰۰۰,۰۰۰
ساینا S ۴۲۱,۰۰۰,۰۰۰ ۳۲۳,۷۵۷,۰۰۰
ساینا S (استاندارد) ۴۲۸,۰۰۰,۰۰۰ ۳۳۵,۴۶۰,۰۰۰
ساینا S دوگانه سوز ۴۴۱,۰۰۰,۰۰۰ ۲۸۳,۱۲۸,۰۰۰
ساینا S اتوماتیک (استاندارد) ۴۸۲,۰۰۰,۰۰۰ ۳۳۰,۹۳۲,۰۰۰
کوییک ۳۹۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲۵۶,۷۲۷,۰۰۰
کوییک اتوماتیک ۴۹۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳۲۶,۳۲۹,۰۰۰
کوییک R ۳۹۳,۰۰۰,۰۰۰ ۲۵۵,۹۹۹,۰۰۰
کوییک R تیپ S ۴۰۹,۰۰۰,۰۰۰ ۲۸۶,۲۵۲,۰۰۰
کوییک R تیپ S (استاندارد) ۴۱۶,۰۰۰,۰۰۰ ۲۹۲,۶۲۸,۰۰۰
کوییک R اتوماتیک ۵۰۸,۰۰۰,۰۰۰ ۳۳۸,۴۸۴,۰۰۰
کوییک S ۴۰۷,۰۰۰,۰۰۰ ۲۸۱,۵۹۰,۰۰۰
کوییک S (استاندارد) ۴۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ۲۹۴,۵۰۴,۰۰۰
کوییک GXR ۴۲۴,۰۰۰,۰۰۰ ۳۷۰,۰۰۰,۰۰۰
کوییک GXR-L (استاندارد) ۴۲۸,۰۰۰,۰۰۰ ۳۷۴,۷۲۰,۰۰۰
کوییک GXL ۴۱۲,۰۰۰,۰۰۰ ۳۵۹,۹۷۴,۰۰۰
کوییک GXL (استاندارد) ۴۱۶,۵۰۰,۰۰۰ ۳۶۳,۲۶۶,۰۰۰
شاهین G (استاندارد) ۷۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ۴۳۵,۱۹۹,۰۰۰
شاهین اتوماتیک G ۸۲۵,۰۰۰,۰۰۰ ۶۴۱,۷۱۸,۰۰۰
سایپا 151 ۳۰۷,۰۰۰,۰۰۰ ۲۵۵,۹۳۴,۰۰۰
سایپا 151 (لاینر) ۳۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲۵۹,۰۳۴,۰۰۰
وانت زامیاد (رادیال) ۵۷۲,۰۰۰,۰۰۰ ۵۳۴,۰۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد (هیدرولیک) ۵۹۵,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵۶,۱۹۰,۰۰۰
وانت زامیاد گازسوز ۵۹۰,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵۴,۱۹۰,۰۰۰
وانت زامیاد گازسوز (رادیال) ۵۹۴,۰۰۰,۰۰۰ ۵۷۱,۰۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد دیزل ۶۷۵,۰۰۰,۰۰۰ ۶۲۵,۰۰۰,۰۰۰
وانت پادرا ۶۵۳,۰۰۰,۰۰۰ ۶۱۶,۸۹۰,۰۰۰
وانت پادرا (دوگانه سوز) ۷۳۹,۰۰۰,۰۰۰ ۶۶۲,۸۹۰,۰۰۰
پیکاپ کارون ۸۴۶,۰۰۰,۰۰۰ ۷۱۰,۱۹۰,۰۰۰
پیکاپ زاگرس ناموجود ۱,۱۹۵,۰۰۰,۰۰۰
چانگان CS35 تیپ 2 ۱,۵۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۱۴۳,۴۸۸,۰۰۰
چانگان CS35 تیپ 3 ۱,۶۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۲۷۴,۴۱۳,۰۰۰
چانگان CS55 ۲,۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۴۰۰,۹۶۳,۰۰۰
زوتی DL5 ۱,۲۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۰۵۹,۹۶۶,۰۰۰

بررسی قیمت خودروهای پرتقاضا در بازار نشان می‌دهد که خودروی رانا پلاس با سقف پانوراما (شیشه‌ای) به طور ناگهانی مورد توجه و علاقه متقاضیان قرار گرفته است.

رانا پلاس با سقف شیشه ای در نیمه دوم ۱۴۰۲ بیش از ۲۰ درصد رشد قیمت را در کارنامه خود ثبت کرد. این محصول ایران خودرو در پایان هفته اول پاییز پارسال با قیمت حدود ۵۴۰ میلیون تومان در بازار حاضر بود. اما بررسی قیمت همین خودرو در هفته پایانی اسفند سال گذشته نشان می دهد فروشندگان برای فروش خودروی در اختیار خود حول و حوش ۶۵۰ میلیون تومان از خریداران طلب می کردند. بنابراین شاهد رشد حدود ۱۱۰ میلیون تومانی قیمت این محصول آبی های جاده مخصوص در بازه زمانی ۶ ماهه دوم سال گذشته هستیم.

رانا-پلاس-یک

اما بررسی دقیق روند قیمتی رانا پلاس با سقف پانوراما در فاصله مهر تا اسفند ۱۴۰۲ نشان می دهد این محصول طی بازه ای ۴۰ روزه از یک خودروی کم طرفدار تبدیل به خودرویی رویایی در بازار شده است.

آن طور که اطلاعات ثبت شده در کارنامه رانا پلاس با سقف شیشه ای در نیمه دوم ۱۴۰۲ نشان می دهد این خودرو در یک بازه زمانی ۴۰ روزه رشد قیمت ۲۴ درصدی داشته است.

خریداران برای در اختیار گرفتن این خودرو در شب یلدا سال گذشته (۳۰ آذر) باید حدود ۵۲۵ میلیون تومان پرداخت می کردند. اما این محصول ایران خودرو در ۱۲ بهمن پارسال با قیمت نزدیک به ۶۵۵ میلیون تومانی در بازار حضور داشته است.

به عبارت دیگر قیمت رانا پلاس با سقف شیشه ای طی ۴۰ روز حدود ۱۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

این میزان رشد در بازه زمانی اعلام شده به آن معناست که قیمت رانا پلاس با سقف پانوراما روزانه نزدیک به سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومان جهش کرده است.

بنابراین می توان گفت رانا پلاس با سقف شیشه ای در فاصله زمانی ۳۰ آذر تا ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ عنوان خودروی طلایی بازار را به خود اختصاص داده است.

رانا-پلاس

این محصول ایران خودرو در فاصله ۱۲ بهمن تا ۲۴ اسفند سال گذشته قله قیمتی ۶۶۰ میلیون تومانی را نیز تجربه کرد اما نتوانست روند صعودی خود را ادامه دهد و در نهایت با قیمت حول و حوش ۶۵۰ میلیون تومانی به کار خود خاتمه داد. به عبارت دیگر این محصول ایران خودرو در فاصله ۱۲ بهمن تا ۲۴ اسفند پارسال حدود ۵ میلیون تومان افت قیمت را در کارنامه خود ثبت کرد.

با توجه به روند قیمتی رانا پلاس با سقف شیشه ای می توان گفت این محصول ایران خودرو طی ۸۰ روز دو وضعیت متفاوت را تجربه کرده است؛ در چهل روز اول رشد ۲۴ درصدی را در کارنامه خود ثبت کرد و در چهل روز دوم افت نزدیک به یک درصدی را به خود دیده است.

بررسی سبد محصولاتی ایران خودرو نشان می دهد این خودروساز از این به بعد قرار است رانا پلاس با سقف شیشه ای ارتقا یافته را به عنوان تنها محصول تولیدی خود با نام رانا روانه بازار کند. مدیران ایران خودرو در اواخر مهر سال گذشته مجوز افزایش قیمت این محصول ارتقا یافته را نیز دریافت کردند. این اتفاق به آن معناست که آبی های جاده مخصوص در سال جاری همچنان روی تولید رانا حساب ویژه ای باز کرده اند.

منبع: فردانیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها