|
کدخبر: 321462

پلیس راهور / اخبار راه / بارش برف

هشدار جدی پلیس راهور به مردم / بارندگی ها مشکل ساز شد!

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، به دلیل بارش برف و کاهش دمای هوا در معابر تهران و به‌ویژه مناطق شمالی، به شهروندان توصیه کرد که از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

اقتصاد هشدار جدی پلیس راهور به مردم / بارندگی ها مشکل ساز شد!

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور بیان کرد: با توجه به اطلاعات هواشناسی، بارش برف در تهران در ساعات بعدی ادامه خواهد داشت و این امر ممکن است منجر به یخ‌زدگی معابر شود، به ویژه در مناطق شمالی تهران.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به سبب بارش برف شاهد ترافیک سنگین و نیمه سنگین در برخی از معابر و به خصوص معابر شمالی تهران هستیم، گفت: در خیابان های پاسداران، شهید لواسانی،سعاد آباد، ولیعصر حدفاصل پارک وی تا تجریش، خیابان دکتر شریعتی و ... و همچنین اکثر بزرگراه ها به خصوص بزرگراه های مناطق شمالی نظیر آیت الله هاشمی رفسنجانی، قسمت شمالی بزرگراه یادگار امام، بزرگراه شهید بابایی، بزرگراه شهید همت، بزرگراه شهید سلیمانی، بزرگراه شهید حکیم، بزرگراه شهید چمران، بزرگراه کردستان و ... ترافیک پرحجم و در مقاطعی سنگین است.

موسوی پور گفت: در همین راستا به مردم و به خصوص ساکنان معابر شمالی تهران توصیه می‌شود که از تردد غیرضروری پرهیز کنند. در صورت الزام برای تردد و سفر درون شهری نیز لازم است که رانندگان حتما با سرعت مطمئنه رانندگی کرده و برای تردد از محورهای شیب‌دار شمال تهران زنجیرچرخ به همراه داشته باشند. در ساعات پایانی شب نیز با توجه به احتمال یخ‌زدگی معابر و کاهش سطح اصطکاک باید بیشتر احتیاط شود.

بارش-برف

 

بارندگیرئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه در این شرایط یک بی‌احتیاطی می‌تواند منجر به تصادف شود، گفت: یک تصادف ساده هم می‌تواند سبب ایجاد ترافیک سنگین در معابر شود.

موسوی‌پور با اشاره به آماده‌باش ماموران پلیس راهور تهران بزرگ گفـت: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در آماده‌باش کامل قرار دارند و این آماده‌باش همچنان ادامه دارد.  ماموران نسبت به روانسازی ترافیک اقدام خواهند کرد، اما لازم است که مردم نیز با ماموران همکاری داشته و به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس توجه کنند.

وی درباره آن دسته از شهروندانی که ممکن است برای برف‌بازی و ... به مناطق شمالی تهران بروند نیز هشدار داد که از انجام چنین اقداماتی پرهیز کنند، چرا که لغزندگی معابر می‌تواند سبب ایجاد تصادف شود. از سوی دیگر نیز تراکم جمعیت در معابر شمالی تهران می‌تواند سبب ایجاد ترافیک سنگین شده و رفت‌وآمدهای ضروری را دچار اخلال کند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها