|
کدخبر: 319944

فروش خودرو / واردات خودرو / بازار خودرو

کیش میزبان اولین تویوتا هایس / شرایط خرید اعلام شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد که پس از تلاش‌های فراوان، مصوبه واردات خودرو به منطقه آزاد کیش برای اولین بار در بین سایر مناطق آزاد کشور به اجرا درآمد. این اقدام مهم به واقع شدن در جزیره زیبای کیش، که نشان از تلاش‌های شبانه روزی برای این امر دارد.یک خودرو وارداتی تازه، لحظاتی پیش در کیش پلاک گرفته و آماده ورود به خیابان‌های جزیره شد.

اقتصاد کیش میزبان اولین تویوتا هایس / شرایط خرید اعلام شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی، در روز سه شنبه اعلام کرد که پس از تلاش‌های شبانه‌روزی، مصوبه واردات خودرو به مناطق آزاد برای اولین بار در جزیره زیبای کیش، که یکی از مناطق آزاد کشور است، اجرایی شده است.

وی ادامه داد: چند ون به صورت آزمایشی وارد جزیره شد و پس از طی فرآیند قانونی، اولین خودروی وارداتی توانست پلاک ملی مناطق آزاد را دریافت کند.

متقاضیان پس از تعریف حساب وکالتی و بلوکه کردن وجه ۵۰۰ میلیون تومانی در این حساب می توانند از روز دوشنبه ۱۶ بهمن ماه تا ساعت ٢٣ و ٥٩ دقیقه روز جمعه ۲۰ بهمن ماه ثبت‌نام خود در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی انجام داده و تنها یک اولویت از سبد محصولات اعلامی انتخاب کنند.مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه در تلاش برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم، افزود: خوشبختانه خودروهای شخصی و تاکسی نیز مصوبه هیات دولت را دریافت کرده و آیین نامه آن در حال تدوین است.

«وحید زارع فکری» معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش نیز ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: خوشحالیم که اعلام کنیم دولت به وعده خود برای کیشوندان عمل کرد و این خودرو از نوع تویوتا هایس که یک خودرو تجاری است، پلاک ملی منطقه آزاد کیش را دریافت کرد.

وی ادامه داد: با تلاش‌های شبانه روزی و مذاکرات انجام شده، نحوه واردات خودروهای تجاری وارداتی به جزیره با ضوابط مناطق آزاد انجام می‌شود تا روند سریعتری داشته باشد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش بیان کرد: تاییدیه صلاحیت استاندارد و محیط زیستی خودروهای وارداتی در خود جزیره کیش صادر می‌شود و این موضوع به تایید سامانه راهور تهران نیز رسیده است.

وی ابراز امیدواری کرد که پس از واردات اولین خودروی پلاک ملی منطقه آزاد به کیش، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی محقق شود.

به دلیل وارد نشدن خودروی خارجی و داخلی به کیش، این جزیره دچار مشکلاتی در این حوزه به خصوص ناوگان حمل و نقل عمومی است که آغاز واردات خودرو یک مطالبه عمومی در این جزیره محسوب می‌شود.

منبع: سانا پرس

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها