|
کدخبر: 318556

حقوق معلمان / افزایش حقوق / حقوق فرهنگیان

واریز پاداش این افراد در روزهای آینده / دولت وعده داد

در روزهای اخیر، فرهادی معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: ۴۰ درصد باقیمانده پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ بعد از پرداخت حقوق دی واریز می‌شود.

اقتصاد واریز پاداش این افراد در روزهای آینده / دولت وعده داد

بسیاری از معلمانی که سال قبل بازنشسته شده‌اند، هنوز پاداش پایان خدمت خود را دریافت نکرده‌اند. این در حالیست که طبق وعده‌های اخیر، مطالبات معلمان باید در این روزها به حساب‌شان واریز شود.

در روزهای اخیر، فرهادی معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: ۴۰ درصد باقیمانده پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ بعد از پرداخت حقوق دی واریز می‌شود.

حالا با پایان پرداخت حقوق دی، بازنشستگان فرهنگی در انتظار وفای به عهد و واریز پاداش پایان خدمت خود هستند.

معیشت بازنشستگان فرهنگی

معیشت بازنشستگان فرهنگی به وضعیت اقتصادی و معیشتی آن‌ها بستگی دارد. بازنشستگان فرهنگی شامل افرادی هستند که در حوزه‌های فرهنگی و هنری مشغول به کار بوده‌اند و پس از اتمام خدمت، بازنشسته شده‌اند.

اقدامات و سیاست‌های دولت و سازمان‌های ذی‌ربط درباره حمایت از بازنشستگان فرهنگی می‌تواند تاثیر بسزایی در معیشت آن‌ها داشته باشد. این شامل مواردی مانند افزایش حقوق بازنشستگی، پرداخت بیمه‌های اجتماعی و سلامت، ارائه تسهیلات اضافی و کمک‌های مالی به بازنشستگان و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی است.

همچنین، سازمان‌ها و انجمن‌های حرفه‌ای مرتبط با فرهنگ و هنر نیز ممکن است برنامه‌ها و فعالیت‌هایی را برای حمایت از بازنشستگان فرهنگی انجام دهند. این شامل ارائه خدمات رفاهی، فرهنگی و آموزشی، تسهیل در فعالیت‌های هنری و فرهنگی، ارائه فرصت‌های شغلی و آموزشی برای بازنشستگان و ایجاد شبکه‌های ارتباطی و تعاملی می‌شود.

در کل، معیشت بازنشستگان فرهنگی به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل سیاست‌ها و برنامه‌های دولت و سازمان‌ها، فعالیت‌های سازمان‌های حرفه‌ای و همچنین شرایط اقتصادی کلی کشور است.

وظیفه مجلس و دولت در قبال فرهنگیان

وظیفه مجلس و دولت در قبال فرهنگیان بسیار مهم و گسترده است. این وظیفه‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

۱. تدوین و تصویب قوانین و سیاست‌های فرهنگی: مجلس و دولت مسئول تدوین و تصویب قوانین و سیاست‌های فرهنگی است که به منظور حمایت از فرهنگ و هنر، ترویج فرهنگ ملی و توسعه صنعت فرهنگی صورت می‌گیرد. این قوانین و سیاست‌ها شامل مسائلی مانند حقوق و مزایای فرهنگیان، حمایت مالی از فرهنگ و هنر، ترویج زبان و ادبیات ملی و حفظ تاریخ و میراث فرهنگی است.

۲. تشکیل بودجه و اعتبارات مالی: مجلس و دولت مسئول تشکیل بودجه و تخصیص اعتبارات مالی برای صنعت فرهنگی و هنری است. این اعتبارات شامل حمایت مالی از نمایشگاه‌ها، سینماها، تئاترها، کتابخانه‌ها، موزه‌ها و سایر فعالیت‌های فرهنگی است.

۳. ترویج و توسعه فرهنگ: دولت و مجلس مسئول ترویج و توسعه فرهنگ ملی و هنر در جامعه هستند. این شامل اقداماتی مانند ترویج آثار هنری ملی، حمایت از انتشار کتاب‌ها، برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها، تشویق به شرکت در فعالیت‌های هنری و فرهنگی و ایجاد فضایی مناسب برای توسعه فرهنگ است.

۴. آموزش و پژوهش: دولت و مجلس مسئول تهیه برنامه‌های آموزشی مناسب برای فرهنگیان و ایجاد شرایط مناسب برای تحقیقات و پژوهش‌های فرهنگی هستند. این شامل ایجاد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش و پژوهش فرهنگی، تسهیل در دسترسی به منابع و اطلاعات فرهنگی و تشویق به انجام تحقیقات و پژوهش‌های فرهنگی است.

در کل، مجلس و دولت مسئولیت‌های گسترده‌ای در قبال فرهنگیان دارند و باید سیاست‌ها و برنامه‌های مناسب را برای حمایت و توسعه فرهنگ و هنر در جامعه اجرا کنند.

منبع: ایلنا
 • من ارسالی در

  وعده پوچ و شعارزدگی

 • ع ش ارسالی در

  ما که امسال باز نشسته شدیم وپنج ماه از زمان بازنشستگی ما گذشته بااین رشد تورم کی میخوان پا داش مارو بدن ؟اون پول میخوان گوه کنن !؟دیگه چه فایده داره واقعا انسان دراین کشور هیچ احترامی نداره واقعا متاسفیم که سی سال خدمت کردیم حالا هم انگار نه انگار

 • ناشناس ارسالی در

  سلام وزارت کشور هنوز پاداش بازنشستگان 14 01خدمات کشوری را پرداخت نکرده!

 • محمد ارسالی در

  لعنت براین دولت واین مجلس که سالهای سال باافتراوریاوتظاهر،قدرت راقبضه کرده وبجان ملت مظلوم ایران افتادند،
  لعنت خدا براین دولتمردان وسیاستی که درپیش گرفته ا ند،مشتی گدامثل مخبرومنظورومراد،بشن مدیرا ن این کشور،!!!
  دوسال ازبازنشیتگی م اکذشته وهنوزپاداشی که حق مابوده ودرماه ا ول بازنشستگی بایدپرداخت میشد،درلابلای بی تدبیری وبی عرضگی مسؤل سازمان برنامه بود جه ونیم وزیری بنام مرادصحرایی ووحشی بی ا رزش شدودادن یاندادنش هیچ دردی ازمادوانمی کند،وبنده شکایتم رابه درگاه خداوند برده ام،چون قوه قضائیه هم دست پخت رئیسی هست.

 • ناشناس ارسالی در

  دولت متاسفانه مابعدالتفاوت رتبه بندی و پاداش بازنشستگان 1400 را نیز پرداخت نکرده و ظلم بزرگی به فرهنگیان بازنشسته 1400 کرد.

 • ناشناس ارسالی در

  دروغی بیش نیست قیمتها نباید بالا رود این یک توطئه صاحبان ثروت و قدرت هست که هرکد ام یک رسانه برای خود دارند

 • ناشناس ارسالی در

  بلو بانک یک حقه ای بیش نیست ملت را سر کا ر گذاشته

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها