|
کدخبر: 290032

طلا صعودی و دلار ریزشی شد

قیمت طلا برای چهارمین هفته متوالی افزایشی شد و شاخص دلار به پایین ترین حد هفت هفته اخیر سقوط کرد.

اقتصاد طلا صعودی و دلار ریزشی شد

قیمت طلا در روز جمعه نوسانات اندکی را تجربه کرد و برای سومین هفته متوالی از دلار پیشی گرفت. نشانه‌هایی از رفتار کمتر تهاجمی فدرال رزرو و از سوی دیگر آشفتگی در بخش بانکی باعث شد معامله گران به فلز زرد به عنوان پناهگاه امن سنتی روی آورند.

قیمت طلا نیز برای چهارمین هفته متوالی افزایشی شد. شاخص دلار نیز به پایین ترین حد هفت هفته اخیر سقوط کرد.

کاهش مجدد دلار پس از آن اتفاق افتاد که فدرال رزرو در اوایل این هفته نرخ های بهره را افزایش داد، اما اشاره کرد که ممکن است به اوج نرخ رسیده باشیم، زیرا بحران بانکی اخیر تأثیر اقتصادی رو به رشد هزینه های وام بالا را برجسته کرد.

هر اونس طلا در عدد ۱۹۹۳.۶۰ دلار ثابت ماند، در حالی که معاملات آتی طلا در ۱۹۹۵.۶۵ دلار در هر اونس ثابت ماند. طلای نقطه ای در این هفته حدود ۰.۲ درصد افزایش یافت، معاملات آتی طلا نیز پیش بینی می‌شود در هفته ۱ درصد افزایش داشته باشد. فلز زرد اکنون کمتر از ۱۰۰ دلار از رکورد ۲۰۷۴.۸۸ دلار در هر اونس در طول همه‌گیری کووید ۲۰۲۰ فاصله دارد.

ورشکستگی چندین بانک منطقه‌ای آمریکا باعث شد که سرمایه‌گذاران در سه هفته گذشته به دلیل نگرانی از شیوع این ورشکستگی، به طلا پناه ببرند. در حالی که تنظیم‌کنندگان بازار برای بازگرداندن اعتماد به سیستم بانکی مداخله کردند.

بیت‌کوین در کانال ۲۸تایی

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که بیت‌‌کوین/دلار آمریکا تقریباً ۸ درصد نسبت به پایین‌ترین سطح یک شبه خود افزایش یافته است تا بالاترین سطح ۹ ماهه را در Bitstamp به چالش بکشد.

در حال حاضر بیت کوین در سطح ۲۸هزار دلاری قرار دارد.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...