|

بخوانید :

کدخبر: 286273

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

آخرین و ضعیت بورس در پایان هفته / شپدیس صدرنشین شد + نقشه بازار

بورس در معاملات ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۱ با رشد ۶۷۵ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۲۲۷ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد آخرین و ضعیت بورس در پایان هفته / شپدیس صدرنشین شد + نقشه بازار

بورس زمستان را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را می داد اما قدم بهمن برای بازار خوش نیامد. لازم به تاکید است، بگوییم تغییر سیاست های آنی و بدون فکر نیز تاثیر بسزایی در تغییر رفتار بازار داشته است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات چهارمین روز هفته را با رشد نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از صعود افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به رشد ۶۰۰ واحدی رسید. نمادهای بورسی شپدیس، وبملت، کگل، فملی، وپاسار، شستا و اخابر با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند صعود بیشتر شد تا با افزایش ۱۴۹۴ واحدی به ۴۸۷ هزار و ۵۳۵ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با رشد بیش از ۶۷۵ واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۵۷,۳۰۰,۶۶۴.۳۴۶ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۵۲,۴۸۱.۲۳۴ میلیارد ریال و حجم معاملات ۸.۶۰۸ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز بپاس، کوثر، دی، آریا، زاگرس، مارون و بساما هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...