|
کدخبر: 153661

تخلفات گمرکی کار دست دژپسند می دهد؟

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از کلیدخوردن طرح سؤال خود از فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد درباره تخلفات گمرک خبر داد.

اقتصاد تخلفات گمرکی کار دست دژپسند می دهد؟

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از طرح سؤال خود از فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی خبر داد.

وی با بیان اینکه محور سؤال از وزیر اقتصاد درباره تخلفات در گمرکات است، افزود: تخلفات و اقدامات غیرقانونی در گمرکات وجود دارد که وزیر اقتصاد باید با حضور در کمیسیون اقتصادی و جلسه علنی مجلس پاسخگوی تخلفات زیرمجموعه خود باشد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس درباره جزئیات سؤال خود از فرهاد دژپسند، گفت: آمار‌هایی وجود دارد که نهاده‌های دامی با ارز دولتی وارد می‌شود و قبل از اینکه وزارت جهاد کشاورزی دستور ترخیص آن را دهد از همان گمرک وارد بازار و با قیمت آزاد توزیع می‌شود که همین امر باعث افزایش قیمت مرغ و تخم‌مرغ می‌شود.

محمودزاده در همین راستا، ادامه داد: همچنین گزارشاتی وجود دارد که در زمان ثبت، جنس دیگری را ثبت می‌کنند اما جنس دیگری را وارد می‌کنند علاوه بر این گزارشاتی وجود دارد که کالایی که از کشور دیگر وارد ایران می‌شود و باید ترانزیت و از کشور خارج شود بعضاً مواردی وجود دارد که این اجناس در ایران باز می‌شود و توزیع می‌شود که نه عوارض گمرکی آن را می‌دهند و از طرفی هم اثر سوء در قیمت‌ها در بازار دارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، با ابراز اینکه احتمالاً طرح سؤال از وزیر اقتصاد در جلسات این هفته کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد، گفت: اگر پاسخ وزیر قانع‌کننده نباشد، سؤال برای بررسی بیشتر به جلسه علنی مجلس ارجاع و وزیر باید با حضور در جلسه علنی پاسخگوی این مشکلات باشد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...