|
کدخبر: 124565

قیمت جهانی طلا به کدام سمت می‌رود؟

به دنبال تشدید مجدد تنش‌ها بین امریکا و چین و در حالی که نگرانی‌ها از کندی ترمیم اقتصادی همچنان ادامه دارد قیمت طلا روز چهارشنبه اندکی افزایش داشت، اما تقویت ارزش دلار سبب شده تا قیمت طلا طی روز‌های اخیر تضعیف شود.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد رشد به ۱۹۰۲ دلار و ۴ سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی امروز نیز ۰.۰۷ درصد رشد داشت و به ۱۹۰۹ دلار رسید.

شاخص ارزش دلار به بالاترین رقم در طی ۸ هفته گذشته رسیده است. تقویت ارزش دلار سبب گرانتر شدن طلا برای کسانی شده که با ارز‌های غیردلاری خرید می‌کنند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا دیروز در سخنرانی نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل گفت، چین باید برای «آزادسازی» ویروس کرونا در جهان مسئول شناخته شود. در واکنش به این اظهارات دولت چین ترامپ را به دروغگویی و سوء استفاده از تریبون سازمان ملل برای تحریک به رویارویی متهم ساخت.

سیاستگذاران ارشد اقتصاد امریکا روز سه شنبه از احتمال اعطای کمک بیشتر به بنگاه‌های اقتصادی کوچک آسیب دیده از کرونا سخن گفتند، اما در مورد اینکه این کمک‌ها از چه وسعت و کیفیتی برخوردار باشند همچنان اختلاف نظر دارند.

در همین حال، چارلز ایوانز، رئیس فدرال رزرو شعبه شیکاگو گفته بانک مرکزی امریکا همچنان باید در مورد هدف‌گذاری تورمی خود بحث کند، اما ممکن است قبل از رسیدن نرخ تورم به متوسط ۲ درصد شروع به افزایش نرخ بهره نماید.

نرخ پایین بهره موجب پایین آمده هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا و رشد قیمت فلز زرد می‌گردد.

به دنبال شیوع موج دوم کرونا در انگلیس، این کشور دور جدیدی از محدودیت‌های اجتماعی را اعمال کرده است. این محدودیت‌ها احتمالا تا ۶ ماه ادامه خواهد داشت.

منبع: تسنیم

ارسال نظر