|
کدخبر: 122862

بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از سهام عدالت فروخته شد

به گفته رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک ملی، امروز بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از سهام عدالت به صورت بلوکی با حمایت صندوق بازنشستگی بانکی فروخته شد.

پس از این که شاخص بورس در دهه سوم مرداد ماه دچار افت شد، بسیاری از کارشناسان و فعالان شبکه اجتماعی به خصوص توئیتر علت افت شاخص را در فروش عمده سهام عدالت عنوان کردند.

انتقاد به فروش سهام عدالت موجب شد که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی روش فروش سهام عدالت را تغییر دهد؛ براساس اعلام سخنگو ستاد آزادسازی از روز ۲۸ مرداد ماه فروش سهام عدالت به صورت بلوکی آغاز شد.

در طی حدود یک ماه اخیر مدیران کارگزاری‌ها اعلام کردند که ناظر بازار اجازه فروش سهام عدالت را نمی‌دهد و فروش‌ها به صورت تک سهم و در مبالغ پایین انجام می‌شود.

اما بورس طی روزهای اخیر رشد داشته و امروز نیز ۶۱ هزار واحد به شاخص کل افزوده شده است، آیا برگشت بازار سرمایه به روزهای صعودی موجب تسریع روند فروش سهام عدالت خواهد شد؟

سیدعلی پورقره‌سید، رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک ملی در خصوص روند فروش بلوکی سهام عدالت به تجارت‌نیوز گفت: در روش بلوکی باید یک خریدار عمده وجود داشته باشد که یک بلوک را بخرد نه این که در صف سهام فروخته شود، درحال‌حاضر حقوقی‌های بزرگ کمک می‌کند.

وی درخصوص فروش بلوکی سهام عدالت در کارگزاری بانک ملی، عنوان کرد: با صندوق بازنشستگی بانک‌ها صحبت کردیم و بخشی از درخواست‌های فروشی که در کد EDA کارگزاری شارژ شده را به آنها فروختیم.

پورقره‌سید افزود: طی دو روز گذشته بخشی از‌ سهام عدالت فروخته شد که در روز دوشنبه حدود هفت میلیارد تومان و در روز سه‌شنبه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان با حمایت ویژه صندوق بازنشستگی بانک‌ها به فروش رفت که این مبالغ به ترتیب در اوایل هفته آینده و پس از تایید بانک به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

منبع: تجارت نیوز
  • کارگر مستاجر ارسالی در

    سلام این روزها از خبرها فقط می شنویم بانک ملی سهام فروخت اما دریغ از یک ریال که به حساب کسی واریز بشه متشکرم

  • منتطر پول ارسالی در

    س یک سوال داشتم که چرا در سایت دارایی سهام زده دو ماه پیش معامله شده 5900 که با انصافهایبانک ملی بابت فروش 23در صد برده اند پس چرا الان دارن اول هفته ای 8000 بود که شد ماهی 8000لابد م ییشه سالی 8000 بعدش دیگه نیستیم برای الباقی متشکرم

ارسال نظر