|
کدخبر: 121717

قیمت جهانی نفت (۹۹/۰۶/۲۱)

به دنبال افزایش غیرمنتظره میزان ذخایر نفت امریکا و تداوم تقاضای ضعیف انرژی به دلیل بحران کرونا قیمت نفت روز جمعه روند کاهشی خود را تداوم بخشید.

اقتصاد قیمت جهانی نفت (۹۹/۰۶/۲۱)

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۸ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش به ۳۹ دلار و ۹۸ سنت رسید. دیروز هم نفت برنت حدود ۲ درصد ارزان شده بود. نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا هم پس از کاهش ۲ درصدی در جلسه قبل، امروز با ۲ سنت افت به ۳۷ دلار و ۲۸ سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی در مسیر ثبت دومین کاهش هفتگی قرار دارد.

در امریکا، بر اساس آمارهای دولتی، میزان ذخایر نفتی طی هفته گذشته بر خلاف پیش‌بینی‌ها رشد داشته، زیرا پالایشگاه‌ها پس از طوفان در خلیج مکزیک و مناطق اطراف، فعالیت‌های خود را با کندی از سر گرفته‌اند.

ادوارد مویا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت: «پس از چند طوفان شدید تولید نفت خام در حال افزایش است، اما چشم‌انداز ضعیف تقاضا و شروع فصل تعمیرات پالایشگاه‌ها موجب خواهد شد تا قیمت نفت همچنان تحت فشار باقی بماند.»

میزان ذخایر نفت خام امریکا هفته گذشته میلیون بشکه رشد داشت در حالی که شرکت‌کنندگان در نظرسنجی رویترز انتظار کاهش ۱.۳ میلیون بشکه‌ای را داشتند.

به دنبال دریافت سیگنال‌های کاهشی، تجار شروع به اجاره مجدد تانکرهایی برای ذخیر‌سازی نفت خام و گازوئیل کرده اند، زیرا با تداوم شیوع کرونا روند ترمیم اقتصادی متوقف شده است.

از سوی دیگر، ظرفیت مخازن ذخیره نفت در خشکی رو به اتمام است و بنابراین ذخیره بر روی آب تنها گزینه پیش روی تولید‌کنندگان نفت است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر