|
کدخبر: 184117

راهکاری برای مهار قیمت‌ های افسارگسیخته لاستیک

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید از آنجا که ظرفیت‌های تولید تایر با نیاز کشور متناسب است وجود التهاب و آشفتگی در این حوزه نشانه ناکارآمدی و معیوب بودن نظام توزیع است.

اصناف راهکاری برای مهار قیمت‌ های افسارگسیخته لاستیک

سیدجواد حسینی کیا با اشاره به نابسامانی بازار تایر خودروهای سواری، گفت: نبود نظارت موجب نابسامانی بازار لاستیک خودروهای سواری شده است؛ در حال حاضر ظرفیت تولید داخلی نه تنها می‌تواند نیاز کشور را تامین کند بلکه بخشی از تولید، نیز مازاد است.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: واحدهای تولیدکننده لاستیک می‌توانند با افزایش شیفت‌های کاری، عرضه تایر به بازار را بیشتر کنند با تحقق این مهم قیمت‌های افسارگسیخته لاستیک تا حدودی ساماندهی می‌شود.

وی اضافه کرد: از آنجا که ظرفیت‌های تولید تایر با نیاز کشور متناسب است وجود التهاب و آشفتگی در این حوزه نشانه ناکارآمدی و معیوب بودن نظام توزیع است در حالیکه می‌توان با ثبت اطلاعات تولید و فروش توسط تولیدکنندگان در سامانه جامع تجارت زنجیره تأمین این کالا از ابتدای تولید تا رسیدن به دست مصرف‌کننده نهایی را ردیابی کرد.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بازار دست دلالان است، تصریح کرد: سوداگران از نظارت کم رنگ در بازار سوءاستفاده کرده و در سایه این ضعف نظارتی و نبود سامانه توزیع سیستمی تمام تلاش خود را برای بی ثباتی بازار به کار می‌برند.

 

منبع: خانه ملت

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...