|
کدخبر: 183980

قیمت شیر بدون شیرفروشان تعیین می شود!

سخنگوی انجمن لبنی کشور با بیان اینکه جلسه بررسی و تعیین قیمت شیرخام بعداز ظهر امروز در وزارت جهاد کشاورزی برگزار می‌شود، از دعوت نشدن صنایع لبنی به این جلسه انتقاد کرد.

اصناف قیمت شیر بدون شیرفروشان تعیین می شود!

محمدرضا بنی طبا با بیان اینکه جلسه بررسی و تعیین شیرخام بعداز ظهر امروز در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل می‌شود، گفت: قرار است شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی، نرخ شیرخام را در این جلسه تعیین کند.

وی افزود: برخلاف رویه سال‌های قبل که قیمت شیرخام و لبنیات همزمان با هم تعیین و اعلام می‌شد، در جلسه امروز گویا قرار است تنها برای قیمت شیرخام تصمیم گیری شود؛ چرا که اگر جز این بود از نمایندگان صنایع لبنی نیز برای حضور در این جلسه دعوت می‌شد اما متأسفانه دعوتی صورت نگرفته است.

بنی طبا با اشاره به اینکه لبنیات جزو محصولات کشاورزی است، بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید از تعیین قیمت شیرخام بدون بررسی تأثیر آن بر قیمت محصولات لبنی و کشش بازار و وضعیت مصرف کنندگان پرهیز کند.

وی از عدم دعوت نمایندگان صنایع لبنی در این جلسه انتقاد کرد و افزود: دامداران و صنایع در ارتباط مستقیم با یکدیگر بوده و صنایع لبنی نیز خواستار افزایش قیمت شیرخام هستند چرا که اگر دامداران آسیب ببینند و تولید دچار مشکل شود، چرخ کارخانجات لبنی هم می‌خوابد.

بنی طبا تاکید کرد: با این حال به دلیل اینکه این صنعت یک زنجیره در ارتباط با هم است، باید در جلسه امروز از نمایندگان صنایع لبنی هم دعوت می‌شد تا نظرات آنها نیز اعمال شود چرا که اگر صنایع نتوانند شیرخام را با قیمتی که تعیین می‌شود خریداری کنند، عملاً نرخ تعیین شده از اعتبار ساقط خواهد بود و امکان تحقق در بازار نخواهد داشت.

سخنگوی صنایع لبنی روش تصمیم گیری در وزارت جهاد را خلاف رویه‌های استاندارد سیاست گذاری و مشارکت همه ذینفعان و ضد قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار دانست و گفت: این اقدام وزارت جهاد در واقع ادامه سیاست اشتباهی است که به منظور فرار از مسئولیت در توزیع نادرست نهاده‌های دامی و افزایش قیمت تمام شده شیرخام برای دامداران، تلاش می‌کند دامداران را روبه روی تولید کننده و تولید کننده را روبروی مردم قرار دهد و از مسئولیت شانه خالی کند.

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...