|
کدخبر: 136353

بازار روغن نباتی به ثبات خواهد رسید

معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست با انجمن صنایع روغن نباتی ضمن بررسی مهم‌ترین چالش‌های پیش روی این صنعت، بر تسریع در تامین ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه تاکید کرد.

مهدی صادقی نیارکی در این نشست با تاکید بر ضرورت تداوم تولید مناسب روغن مورد نیاز صنف و صنعت و خانوار، ضمن قدردانی سریع از اقدمات دولت و انجمن صنفی روغن نباتی برای تامین نیاز بازار در ماه اخیر، خواستار اتخاذ تمهیداتی برای افزایش ذخایر مورد نیاز صنایع روغن نباتی شد.

وی با تشریح وضعیت تولید روغن در امسال و مقایسه آن با سال گذشته افزود: روند تولید با توجه به آمارهای اعلامی مناسب بوده و بازار نباید با کمبودی مواجه باشد.

معاون امور صنایع وزارت صمت ضرورت تامین مواد اولیه مورد نیاز این صنعت را که از مهم‌ترین دغدغه‌های تولیدکنندگان در این بخش بود را مورد تاکید قرارداد و مقرر شد پیشنهادات این تشکل تخصصی برای تامین مواد اولیه و تامین ارز مورد نیاز برای واردات روغن خام مورد بررسی قرار گیرد.

گفتنی است در این نشست علاوه بر تاکید بر ضرورت تامین مواد اولیه و اتخاذ تمهیداتی برای تامین ارز از سوی بانک مرکزی، موضوعات مربوط به حمل‌ونقل مواد اولیه از بنادر جنوبی نیز مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم با رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در راستای تسریع درانتقال مواد اولیه به واحدهای تولید‌کننده روغن نباتی صورت گرفت.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر