|
کدخبر: 124656

قیمت خیارشور رکورد شکست

رئیس اتحادیه خواروبار فروشان: خیارشور دبه‌ای هشت کیلویی ۱۴۰ هزار تومان است. با توجه به افزایش قیمت درهای آهنی کنسروها و همچنین افزایش قیمت تمام شده بسته‌بندی و میزان تورم عمومی جامعه قیمت خیارشور هم گران شد.

با افزایش قیمت بسته‌بندی قیمت اقلام خوراکی مثل خیارشور طی یک هفته هشت درصد گران شده است. البته افزایش قیمت آهن نیز در افزایش قیمت کنسروها همچون کنسرو خیارشور بی‌تاثیر نبوده است. حال طبق گفته فعالان بازار سالانه براساس نیاز مردم ۱۵۰ تن خیارشور تولید و بسته‌بندی می‌شود و کمبودی در بازار وجود ندارد. اما چرا در چند وقت اخیر خیارشور گران شده است؟

در همین حال رئیس اتحادیه خواروبارفروشان درباره چرایی افزایش قمیت خیارشور در هفته‌های اخیر گفت: قیمت خیارشور ۷۰۰ تا ۸۰۰ گرمی در واحدهای صنفی خرده فروشی ۳۴ هزار تومان است. در یک هفته اخیر با توجه به افزایش قیمت درهای آهنی کنسروها و همچنین افزایش قیمت تمام شده بسته‌بندی و میزان تورم عمومی جامعه قیمت خیارشور هم گران شد.

صفر فرهمند جم با اشاره به قیمت انواع خیارشور افزود: خیارشور دبه‌ای هشت کیلویی ۱۴۰ هزار تومان است. همچنین خیارشور ۴۰۰ گرمی هم ۲۴ تا ۲۹ هزار تومان است.

از سوی دیگر محمدرضا مرتضوی، رئیس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی و دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت ایران از افزایش ۱۳۰ تا ۱۵۰ درصدی قیمت مواد پتروشیمی و در پی آن افزایش هزینه‌های بسته‌بندی صنایع غذایی در ماه‌های اخیر خبر داد و گفته است: «وقتی صنایع مادر مثل پتروشیمی، فولاد، برق و غیره به صورت بی‌رویه افزایش قیمت داشته باشند روی صنایع دیگر هم تاثیر می‌گذارد. بنابراین قطعاً یکی از دلایل افزایش قیمت‌ کالاهای مختلف در ماه‌های اخیر همین است و دلیل دیگر هم نوسانات نرخ ارز است.»

 

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر