|
کدخبر: 318024

آموزش و پرورش/نمرات دانش آموزان/کیفیت آموزش

ماموریت مهم رییس جمهور به وزیر آموزش و پرورش

در جلسه عصر دیروز، رئیس جمهور دکتر سید ابراهیم رئیسی با تأکید بر اهمیت اعتماد خانواده‌ها به کیفیت مراکز آموزشی و نیز تأمین اطمینان برای آنها درباره شرایط آموزشی، وزیر آموزش و پرورش را مأمور کرد تا یک گزارش درباره وضعیت آموزشی و نمرات دانش‌آموزان تهیه و به خانواده‌ها ارائه کند. این اقدام به منظور ارتقای اعتماد و اطمینان خانواده‌ها درباره سیستم آموزشی کشور است.

آموزشی ماموریت مهم رییس جمهور به وزیر آموزش و پرورش

مکلف شدن رئیس سازمان برنامه و بودجه برای تأمین نیازمندی‌های وزارت جهاد کشاورزی جهت مقابله با آفات از دیگر دستورات رئیس جمهور در جلسه امروز بود.

پیش از سخنان رئیس جمهور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گزارشی از برپایی نمایشگاه سلامت دانش‌بنیان از شرکت حدود ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان در این نمایشگاه خبر داد که در خلال برگزاری آن از ۲۲ محصول دانش‌بنیان اعم از دارو و تجهیزات پزشکی نیز رونمایی شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در توضیح جزئیات برگزاری این نمایشگاه از رونمایی ۲۲ نوع دارو و تجهیزات پزشکی در این نمایشگاه خبر داد که از تکنولوژی ساخت بسیار بالا برخوردار بوده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه همچنین گزارشی از رشد چشمگیر فروش محصولات علم پایه در کشور ارائه کرد و گفت: در سال ۱۴۰۱ میزان فروش محصولات نانو در کشور ۳۰ همت بوده است، ۷۰ میلیون دلار نیز از صادرات در بخش نفت، گاز و پتروشیمی، حمل و نقل و ساخت و ساز عایدی کشور شده که بیش از ۸۰ درصد صادرات به کشورهای عراق، افغانستان، روسیه، ترکیه و گرجستان بوده است.

رئیس جمهور با تقدیر از گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، این موفقیت‌ها و بیان اخبار آن را در ایجاد امید در جامعه حائز اهمیت دانست.

وزیر امور اقتصادی و دارائی نیز در پاسخ به اظهارات اخیر یکی از مسئولین دولت قبل در رابطه با وضعیت رشد اقتصادی به گزارش یک ماه و نیم قبل صندوق بانک جهانی اشاره کرد و گفت: براساس این گزارش دهه ۱۳۹۰ در ایران در حوزه اقتصادی یک دهه از دست رفته است، ‌به طوری که میانگین رشد درآمد سرانه در طی این دهه فقط ۰.۶ درصد بود.

دکتر رئیسی در ابتدای جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب، خطاب به اعضای دولت گفت: بدانید که هر کاری که برای حل مشکل مردم و باز کردن گره از زندگی آنها انجام می‌دهیم زمینه‌ای برای عبادت است و اگر مورد رضای الهی باشد ارزش خواهد یافت.

 

منبع: دولت

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها