|

بخوانید :

کدخبر: 281143

ریشه‌کنی بی‌سوادی در کشور نزدیک است

 معاون وزیر آموزش وپرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور از ریشه کن شدن بی سوادی تا ۵ سال آینده درکشور خبرداد.

آموزشی ریشه‌کنی بی‌سوادی در کشور نزدیک است

 علیرضا عبدی امروز در گردهمایی معاونین سوادآموزی و روسای ادارات سوادآموزی، سنجش و ارزشیابی تحصیلی سراسر کشور که در مرکز آموزش شهید سعیدی مشهد برگزار شد، اظهارداشت: بی سوادی باید تا پنج سال آینده ریشه‌کن شود که این کار به دست من و شما اتفاق خواهد افتاد.

وی درادامه با تاکید بر لزوم یکپارچه شدن اعضای نهضت سوادآموزی نیز افزود: درحال حاضر تعداد بی سوادها کمتر شده است ولی پایان بی سوادی باید به دست مردم اتفاق بیفتد. علاوه بر این باید نظام آموزشی بزرگسالان را مطالبه کنید.

عبدی با بیان اینکه نهضت سواد آموزی با فرمان حضرت امام خمینی(ره) شروع به کار کرد، خاطرنشان کرد: این جریان در نهضتی آرام آرام به یک سازمان تبدیل شد و اکنون که در مرحله بازآفرینی هویت هستیم، باید دست در دست هم نهضت سوادآموزی را ارتقا دهیم.

 رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور آرمان گرایی را یکی از نقاط قوت امام خمینی(ره) دانست و خطاب به حاضران گفت: باید برنامه هفتم توسعه را جدی بگیریم و برای ادامه جریان نهضتی ریل گذاری کنیم.

وی با اشاره به ۱۳ سیاست کلی تحول آموزش و پرورش اظهار کرد: شورای پشتیبانی سواد را باید در همه ابعاد جدی بگیریم و این امر بدین معنی است که از متصدی به تنظیم گر و مطالبه گر تبدیل شویم.

معاون وزیر اموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بی سوادی باید تا پنج سال آینده ریشه‌کن شود که این کار به دست من و شما اتفاق خواهد افتاد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...