|

بخوانید :

کدخبر: 271695

توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره آزمون معلمان

وزیر آموزش و پرورش گفت: اجرایی سازی سند تحول بنیادین محور تمام برنامه ها و اقدامات آموزش و پرورش است که در این راستا قرارگاه ویژه ای برای تعیین اولویت ها فعال کرده ایم، همچنین مردمی سازی آموزش و پرورش و ارتقای عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی از اولویت های دولت مردمی ایران قوی است.

آموزشی توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره آزمون معلمان

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در روز اول سی‌وششمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور ، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به ویژه ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز و ۵ هزار معلم شهید، اظهار کرد: دغدغه‌مندی برای ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور با رویکرد اسلامی سابقه ای به طول انقلاب اسلامی دارد اگرچه در سال ۶۷ طرحی جامع به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید اما متأسفانه اجرایی نشد تا این چکه در سال ۹۰ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به تصویب رسید و به عنوان یکی از اسناد افتخارآفرین در اردیبهشت سال ۹۲  به عنوان یکی از سیاست‌های کلی ایجاد تحول در آموزش و پرورش از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد.

وی اضافه کرد: در ۱۱ سال گذشته زحمات زیادی در راستای اجرایی و عملیاتی شدن سند تحول بنیادین کشیده شد، اما انتظارات مقام معظم رهبری را برآورده نکرده است که همچنان از تحقق اهداف این سند فاصله زیادی داریم؛ اکنون اینجا هستیم تا نشان دهیم عزم خود را برای اقدامی محکم جذب کرده‌ایم.

نوری با اشاره به مهم‌ترین اقدامات تحولی آموزش و پرورش براساس اولویت سند تحول بنیادین، گفت: اجرایی سازی سند تحول بنیادین محور تمام برنامه‌ها و اقدامات آموزش و پرورش است که در این راستا قرارگاه ویژه و چابکی برای تعیین اولویت ها فعال کرده ایم.

وی هماهنگ سازی واحدهای آموزش و پرورش با چارچوب های تحولی سند، گفتمان سازی مفاد اصلی سند، شناسایی، تربیت و شبکه سازی رهیاران تحول، راه اندازی مدارس الگوی تحول، تدوین لوایح قوانین لازم برای اجرای سند، ارزیابی و نظارت بر اجرای مفاد سند تحول بنیادین را از مهم ترین اقدامات ذیل این راهبرد اعلام کرد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ارتقای عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی از دیگر اولویت ها است که بر این اساس قرارگاه مجزایی برای بهره گیری این هدف راه اندازی شده است. توجه به مناطق محروم و روستایی با افزایش سهم دانش آموزان این مناطق در مدارس نمونه دولتی، اختصاص معلم آماده و ثابت به مناطق، تهیه و اجرای بسته های حمایتی برای تهیه زیرساخت های آموزشی و طرح تغذیه رایگان دانش آموزی از دیگر اقدامات آموزش و پرورش است.

وی کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی را از دیگر اقدامات آموزش و پرورش دانست و افزود: بخش مهمی از این اقدام حول منزلت و معیشت معلم همچنین ارتقای کیفیت تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان خواهد بود که می توان در این باره به اجرای طرح هایی مانند رتبه بندی مدارس، برگزاری جشنواره های فرهنگی ورزشی برای معلمان و بسته های رفاهی و بیمه ای ویژه فرهنگیان اشاره کرد.

اجرای مردمی سازی در آموزش و پرورش با حضور و نظارت اولیا

عضو کابینه دولت مردمی با تاکید براین که شتاب بخشی به اجرای بسته های تربیت یادگیری و تقویت زیرساخت ها نیز مورد توجه است، رویکرد دیگر آموزش و پرورش را مردمی سازی در مبنای عمیق استفاده از ظرفیت های مردمی در امور تربیتی و تدوین ساز وکار حضور اولیا بر نظارت مسائل آموزش و پرورشی دانست.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...