|

بخوانید :

کدخبر: 218450

افزایش حقوق دو میلیون تومانی معلمان

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: طرحی که هم اکنون در مجلس در حال بررسی است می تواند چیزی حدود دو میلیون تومان به درآمد معلمان اضافه کند اما نباید از این طرح انتظار ارتقاء کیفیت نظام آموزشی داشت چرا که این پرداختی قدری از شکاف ناعدالتی پرداختی به معلمان را پر می کند.

آموزشی افزایش حقوق دو میلیون تومانی معلمان

بطحائی، وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به ناعدالتی موجود در نظام پرداخت حقوق کارکنان دولت می‌گوید: در نظام بودجه ریزی آموزش و پرورش کشور یک اختلال مزمن وجود دارد، چرا که این اختلال منجر شده است تا بودجه سال آتی این وزارت‌خانه بر اساس بودجه سنوات قبل و با کسری نوشته شود به طور مثال بودجه امسال آموزش و پرورش ۱۰۰ هزار میلیارد است و سازمان برنامه و بودجه برای سال آتی بودجه را با ۱۰ درصد افزایش ۱۱۰ هزار میلیارد تومان تعیین می کند در حالی که این وزارتخانه در امسال ۱۲۰ هزار میلیارد تومان صرف اهداف خود کرده است، در نتیجه بودجه سال آتی با کسری قابل توجهی مواجه خواهد شد.

وی افزود: پیچیده بودن نظام بودجه ریزی در آموزش و پرورش همواره سازمان برنامه را از پرداختن به آن دور کرده است.

رئیس اسبق مرکز ملی نظارت راهبردی سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه می گوید: به طور مثال معلمی با مدرک فوق لیسانس با ۲۰ سابقه کار نهایت شش تا هفت میلیون تومان حقوق در ماه دریافت می کند در حالی که همین مدرک تحصیلی در نهادی دیگر ۱۲ میلیون تومان حقوق دریافت می کند و این یعنی ناعدالتی در نظام پرداخت آموزش و پرورش کشور.

او در پاسخ به اینکه نظام رتبه بندی معلمان منجر به ارتقاء کیفیت آموزش شده است یا خیر؟ بیان کرد: متاسفانه این شکافت دریافتی در معلمان منجر شده تا طرح رتبه بندی معلم ها تاثیر گذار نباشد چراکه باید کارکنان آموزش و پرورش به یک سطح معیشتی رسیده باشند تا این طرح تنها جنبه نظام پرداخت برای آن ها نداشته باشد.

وی همچنین تاکید کرد: طرحی که هم اکنون در مجلس در حال بررسی است می تواند چیزی حدود دو میلیون تومان به درآمد معلمان اضافه کند اما نباید از این طرح انتظار ارتقاء کیفیت نظام آموزشی داشت چرا که این پرداختی قدری از شکاف ناعدالتی پرداختی به معلمان را پر می کند.

بطحائی به نبود ردیفی با نام سایر کمک ها در بودجه آموزش و پرورش اشاره کرده و گفت: در سایر نهادها هم نظام رتبه بندی بدون جنجال اجرایی می شود و همچنین در فصل ۶ بودجه هر دستگاه ردیفی به عنوان کمک ها و سایر پرداختی ها برای کارکنان تعریف شده است که از جمله آن ها پرداختی در مناسبت ها، ماموریت ها و.. است که متاسفانه این ردیف برای معلمان یا اجرایی نمی شود و یا آنقدر ناچیز است که اصلا دیده نمی‌شود.

سازمان همکاری های اقتصادی وتوسعه آماری از دریافتی معلمان کشورهای مختلف در سال را منتشر کرده است که ایران در این میان سالیانه به هر معلم خود حدود سه هزار دلار یعنی معادل ۸۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق پرداخت می کند که میانگین در هر ماه شش تا هفت میلیون تومان را شامل می‌شود.


 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • ناشناس ارسالی در

  جناب... حرفهای شما بدرد فرهنگیان نمیاید

 • سلام ارسالی در

  حقوق معلمها رو قطع کنید بیخود مفتی دار ن حقوق میگیرن زحمت نمی کشند که

  • ناشناس ارسالی در

   واقعا کمترین حقوق رو فرهنگیان می گیرن آخه عدالت کجا رفته چطور با دو یا سه میلیون میشه زندگی کرد وقتی همه چیز گرون شده

  • آزادی ارسالی در

   شما اگه عقل داشتید سکوت می‌کردید...

 • حبیب اختیاری ارسالی در

  بیجایی بی خرد و بی خود . تو نزدیک به دو دهه فرصت داشتی به معلمان کشور که همکاران تو بودند خدمت کنی . ولی تنگ نظری و خود بزرگ بینی تو آن قدر زیاد هست که نگو و نپرس
  بیشترین خیانت را تو در حق معلم کردی خائن

 • صدیف م ن ارسالی در

  سلام همه‌اش رتبه بندی معلمان در تیتراژ ب لائی بوده و خواهد بود.عجب حرفی که افزایش دو میلیونی حقوق معلمان؟دو فوریتی دائمی شدن همسانسازی حقوق بازنشستگان با شاغلین را از یاد برده‌اند ما بازنشستگان و خانوا ده هایمان زیاد اطلاع نداریم فقط شنیدیم ک ه از دو فوریتی خارج و رسیدگی یا اجرایش ب ه تعویق افتاده حتی دروغش هم خیلی خیلی خی لی بد است هیچوقت دولت و مجلس ما اجازه هم چین کاری را نمی‌دهند انشاالله به قید فور یت و اورژانسی دو فوریتی دائمی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین را تصویب و اجرا نکنند و خبر شاد کننده اش را میبین یم.

 • ناشناس ارسالی در

  بچه ای که گریه نکنه بهش شیرنمیدن ...پس ب قیه حقوق بگیرا چی میشه انگار همه مشکلات حل شد یه فکر اساسی برای همه

 • ناشناس ارسالی در

  سلام چرا باید در چند بار حقوق کارکنان دولت افزایش پیداکنه وحقوق کارگر ها سالی یه بار اون هم با کلی ادا اطفار اضافه کنن ودر سال قیمت همه ی اقلام واجناس دو یا سه بار افزایش قیمت داشته باشه اونم نه هزار تومن ده هزار تومن افزایش قیمت چند برابر شدن قیمت ،یه فکری به حال کارگر ها بکنین

 • ناشناس ارسالی در

  خود حضرتعالی که وزیر بودی چیکار کردی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...