|

بخوانید :

کدخبر: 234624

جزئیات مهمی از آپدیت جدید iOS

در حال حاضر مشخص نیست که چه باگ‌هایی در آپدیت iOS ۱۵.۳ برطرف می‌شوند، اما این به‌روزرسانی‌ها هم مثل اکثر به‌روزرسانی‌ها شامل رفع برخی باگ‌ها و البته مشکلات امنیتی خواهد بود.

فناوری جزئیات مهمی از آپدیت جدید iOS

آپدیت iOS ۱۵.۳ احتمالا از iOS ۱۵.۲ کوچک‌تر خواهد بود و عمدتا به رفع باگ‌ها محدود می‌شود. اما این احتمال وجود دارد که اپل جزئیات این به‌روزرسانی را فاش نکرده باشد تا کاربران را غافل‌گیر کند. در این مطلب می‌خواهیم به تاریخ انتشار و قابلیت‌های احتمالی این نسخه نگاهی داشته باشیم.

فعلا هیچ صحبتی درباره تاریخ عرضه iOS ۱۵.۳ به میان نیامده ولی بتای اولیه عمومی آن منتشر شده است. از آن‌جایی که معمولا حداقل یک ماه بین آپدیت‌ها فاصله می‌افتد و iOS ۱۵.۲ در تاریخ ۲۳ آذر منتشر شد، این احتمال وجود دارد که به‌روزرسانی بعدی همین روزها عرضه شود. این آپدیت روی همه دستگاه‌های سازگار با iOS ۱۵ قابل نصب خواهد بود.

تعییر متن‌ها

گزارش‌ها حاکی از آن است که بتای iOS ۱۵.۳ متن بعضی از بخش‌های ویژگی Child Safety و دانلود خودکار مجله‌های اپل نیوز پلاس را تغییر داده است. به‌علاوه، تغییرات کوچکی در اپلیکیشن Podcasts اعمال شده ولی این دستکاری‌ها چندان مهم و قابل توجه نیستند.

رفع باگ‌ها

در حال حاضر مشخص نیست که چه باگ‌هایی در این آپدیت برطرف می‌شوند، اما این به‌روزرسانی‌ها هم مثل اکثر به‌روزرسانی‌ها شامل رفع برخی باگ‌ها و البته مشکلات امنیتی خواهد بود.

یونیورسال کنترل

یکی از قابلیت‌های جذابی که البته به‌طور مستقیم به iOS ۱۵.۳ پیوند نخورده، Universal Control است. این ویژگی بیشتر مختص کاربران آیپد است و اجازه می‌دهد از نمایشگر تبلت اپل به عنوان نمایشگر ثانویه مک استفاده کنید. سپس قادر خواهید بود تا با یک موس و کیبورد کنترل مک و آیپد را در دست داشته باشید.

آیدی دیجیتال در اپ Wallet

این ویژگی هم در شایعات با iOS ۱۵.۳ حاضر نشده اما ممکن است غافل‌گیری اپل برای این آپدیت باشد. قابلیت مذکور به کاربران آمریکایی اجازه می‌دهد گواهی‌نامه رانندگی یا کارت ملی خود را در اپلیکیشن Wallet اضافه کنند. سپس می‌توانند از همین مدارک برای ورود به برخی فرودگاه‌ها، خرده‌فروشی‌ها، رویدادها و مراسمات خاص استفاده کنند.

این ویژگی در ابتدا به‌صورت مرحله به مرحله برای ایالت‌های مختلف آمریکا فعال می‌شود و فعلا صحبتی درباره عرضه جهانی آن به میان نیامده است.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...