|
کدخبر: 178382

پایان رویایی طلایه‌داران وزنه‌برداری ایران!

فدراسیون جهانی وزنه برداری رنکینگ نهایی وزنه برداران را اعلام کرد و براساس آن نفراتی که سهمیه المپیک توکیو را گرفتند، مشخص شدند.

ورزش پایان رویایی طلایه‌داران وزنه‌برداری ایران!

طبق سیستم کسب سهمیه، هشت نفر اول هر وزن به همراه بهترین وزنه برداران هر قاره مجوز حضور در المپیک را گرفتند.

از ایران علی هاشمی در دسته ۱۰۹ کیلوگرم و علی داودی در دسته فوق سنگین سهمیه گرفتند.

 در دسته ۹۶ کیلوگرم، المپیک برای سهراب مرادی و کیانوش رستمی تمام شده است. رستمی که درخواست داده بود امتیازات مسابقه سوئیس برای او محاسبه شود که مورد موافقت فدراسیون جهانی قرار نگرفته است.رستمی در پایان مهلت مقرر برای ثبت نام، اقدام به شرکت در مسابقات کرد از این رو فدراسیون جهانی هیچ امتیازی برای این وزنه بردار لحاظ نکرد.

مرادی نیز جهت کسب سهمیه نیاز داشت که حتما وزنه بردار قرقیزستان وارد رنکینگ شود. چون کلمبیا و بلاروس در رنکینگ هشت نفره باقی ماندند، قرقیزستان وارد رنکینگ هشت نفره نشد و سهمیه بهترین وزنه بردار قاره آسیا به این کشور رسید.

نکته این است حتی اگر بعدا کلمبیا به دلیل داشتن سه وزنه بردار دوپینگی در یک سال، محروم هم شود، چون کشور بلاروس برای یک سهمیه خود، در دسته ۹۶ کیلوگرم نماینده داده است بنابراین وزنه بردار کوبا که جلوتر از نماینده قرقیزستان است، جایگزین کلمبیا می‌شود و باز هم سهراب مرادی شانسی ندارد.

وزنه برداران دسته ۱۰۹ کیلوگرم که صاحب سهمیه شدند

در دسته ۱۰۹+ کیلوگرم، علی داودی به عنوان نفر دوم به سهمیه رسید. ارمنستان یک سهمیه المپیک داشت که در دسته ۱۰۹ کیلوگرم سیمون مارتیروسیان شانس مدال طلا را اعزام می‌کند و نام نماینده خود در دسته فوق سنگین را حذف کرد.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...