|
کدخبر: 155114

جزییات برگزاری نمایشگاه گردشگری تهران

مدیرعامل شرکت ایرانگردی و جهانگردی گفت: با بیان اعلام شرایط حضور در نمایشگاه گردشگری تهران گفت: نمایشگاه گردشگری امسال با رویکرد انجام سفرهای ایمن در نوروز ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

نمایشگاه جزییات برگزاری نمایشگاه گردشگری تهران

خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی ایران (تحت نظر وزارت میراث فرهنگی) گفت: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران از روز ۵ اسفند ماه به مدت سه روز در محل دائمی نمایشگاه‌ های تهران برگزار می‌شود. این نمایشگاه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد چون شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران مجوز برگزاری برنامه‌ها را از ستاد کرونا گرفته است و این ستاد نیز نحوه برگزاری نمایشگاه‌ها را اعلام کرده است. این شرایط شامل جزئیاتی در نحوه برگزاری، حضور شرکت کنندگان و مردم، غرفه سازی و.... است حتی نمایندگانی از ستاد ملی مقابله با شیوع کرونا نیز در این برنامه حضور دارند تا به نحوه رعایت پروتکل‌ها نظارت داشته باشند.

وی بیان کرد: تمام غرفه داران باید حدفاصلی را بین غرفه‌ها و مردم رعایت کنند تا فاصله اجتماعی رعایت شود. ورودی نمایشگاه و سالن‌ها نیز بررسی خواهد شد و بازدیدکنندگان، هنگام ورود با دستگاه کنترل تب و سایر دستگاه‌های دیگر تب سنجی و ضدعفونی می‌شوند.

نیکزادفر بیان کرد: در نظر داشتیم تا یکی از درهای سالن‌ها را ببندیم اما چون هوا در جریان قرار می‌گیرد این کار انجام نشد. با این وجود اگر ببینیم که تعداد افراد در سالن زیاد شده، اجازه ورود افراد را تا خروج بازدیدکنندگان نمی‌دهیم. همچنین آمار ورود و خروج افراد بررسی خواهد شد چون می‌خواهیم از بدو ورود به نمایشگاه این کنترل انجام گیرد. به همین دلیل مجری برگزاری نمایشگاه نیز تعهد داده که پروتکل‌ها را به خوبی رعایت کند.

وی افزود: امسال ۴ سالن نمایشگاه به مساحت ۱۹ هزار مترمربع در اختیار نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری قرار گرفته است. بخشی از برنامه‌های نمایشگاه مانند گروه‌های موسیقی در فضای باز برگزار خواهد شد.

وی گفت: امسال از همه استان‌های کشور شرکت کننده داریم. حدود ۱۵۰ شرکت متعلق به حوزه صنایع دستی و ۳۰۰ شرکت گردشگری در نمایشگاه حضور دارند. از حوزه بین‌الملل نیز تنها کشور ونزوئلا حضور خواهد داشت. همچنین نشست‌های جانبی نیز برگزار خواهد شد که حوزه آموزش را در بر می‌گیرد اما هنوز فهرست آن را معاونت آموزش معاونت گردشگری به ما اعلام نکرده است.

نیکزاد فر بیان کرد: مهمترین نکته در نمایشگاه امسال این است که مردم بتوانند برای ایام نوروز، سفر ایمن را داشته باشند. وزارت میراث فرهنگی در نظر دارد تا الگوهای مناسب سفر را ارائه کند تا مردم برای یک سفر هوشمند برنامه‌ریزی انجام دهند. هدف ما هم این است که در نمایشگاه امسال مردم بتوانند از خدمات آژانس‌های مسافرتی و مراکز مورد تأیید برای سفر ایمن استفاده کنند.

وی افزود: فروش مجازی صنایع دستی را نیز داریم. شرکت نمایشگاه‌ها اعلام کرده برای اینکه مراودات مالی کمتر باشد، فروش صنایع دستی بیشتر به صورت مجازی و یا ارسال از طریق پست انجام شود.

منبع: مهر

ارسال نظر