|
کدخبر: 154661

۵ مزیت تلفن اینترنتی نسبت به تلفن ثابت

تلفن اینترنتی و یا VoIP فناوری جدیدی است که امکان برقراری تماس صوتی را بر اساس خطوط اینترنتی ایجاد می‌کند.

فناوری ۵ مزیت تلفن اینترنتی نسبت به تلفن ثابت

کاربرد اینترنت در تمامی بخش‌های زندگی، ارتباط صوتی و تلفن را نیز تحت تاثیر قرار داده و اکنون بسیاری از افراد در حرفه و مشاغل مختلف برای رفع نیا‌زهای ارتباطی خود را تلفن اینترنتی استفاده می‌کنند. استفاده از تلفن اینترنتی به جای تلفن‌های ثابت معمولی، امکانات بهتر و بیشتری را در اختیار افراد قرار می‌دهد و وجه تمایز تلفن اینترنتی با تلفن معمولی باعث شده بسیاری از شرکت‌ها و دفاتر کاری سیستم تلفن خود را اینترنتی کنند. مزیت‌های تلفن اینترنتی بسیار است اما در این مقاله ۵ مزیتی که باعث برتری آن نسبت به تلفن ثابت معمولی می‌شود را بیان می‌کنیم. مزیت‌هایی که میزان استفاده از تلفن اینترنتی را بالا برده و بسیاری را به خرید آن تشویق می‌کند. برای خرید تلفن اینترنتی با بهترین شرایط می‌توانید با مراجعه به وبسایت "دفتر شما" در کمتر از پنج دقیقه خط تلفن اینترنتی خود را خریداری کنید؛ بعلاوه با راه‌اندازی مرکز تماس می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

عکس

هزینه کمتر، نصب آسان‌تر با خرید تلفن اینترنتی

هزینه نصب و استفاده از تلفن اینترنتی بسیار کمتر از تلفن ثابت معمولی است. استفاده از اینترنت به جای خطوط مخابراتی موجب شده هزینه برقراری ارتباط صوتی نیز کاهش یابد و کاربر تنها بایستی هزینه اینترنت مصرفی را بپردازد و نیاز به پرداخت هزینه جداگانه دیگری نیست. استفاده از تلفن اینترنتی به جای تلفن ثابت در شرکت‌هایی که به صورت مداوم نیاز به تلفن کردن دارند، می‌تواند تا ۶۰ درصد هزینه‌های مربوط به این بخش را کاهش دهد. همچنین نصب تلفن اینترنتی بسیار آسان بوده و هزینه نصب نیز بسیار کم است. علت آن نیز عدم نیاز تلفن اینترنتی به نصب و استفاده از انواع سخت‌افزارها مانند کنسول PBX، سویچ‌های مخابراتی و سیم کشی است.

برقراری ارتباط با کیفیت بهتر و امنیت بیشتر

تماس تلفنی از طریق اینترنت کیفیت بهتری نسبت به تماس معمولی دارد. به دلیل استفاده از اینترنت به جای خطوط کابلی مخابرات، امکان قطع و وصل شدن تماس تنها به کیفیت و پهنا باند اینترنت مربوط است و هیچ عامل غیری مانند اشکالات شبکه، دستکاری و خرابی کابل‌های ارتباطی و یا مشکلات مخابرات نمی‌تواند تماس را با قطعی رو به رو کند. همچنین کیفیت بهتر صدا طرفین در تلفن اینترنتی بسیار بهتر است و صدا‌ها رساتر به گوش می‌رسد. امنیت نیز نکته مهمی در بیان مزیت‌های تلفن اینترنتی در مقایسه با تلفن ثابت است. در تماس اینترنتی تمامی مخاطبان تماس بایستی از طریق پورتالی مشخص و با استفاده از نام کاربری و رمز به ارتباط ملحق شوند و بدین ترتیب تمامی افراد شناسایی می‌شوند و امکان انتقال تماس به شخص غیر وجود ندارد. چنین امکانی در تماس‌های ثابت مخابراتی وجود ندارد و کنترل بر روی ارتباط نیز در دست اپراتور بوده در حالی که در تلفن اینترنتی کنترل تماس در دست خود افراد است.

کارایی‌های هوشمند مورد نیاز تمامی شرکت‌ها

تلفن اینترنتی مزایایی متنوعی دارد که به صاحبان مشاغل و شرکت‌ها امکاناتی فراتر از یک تلفن را ارائه می‌دهد. با استفاده سامانه تلفن گویای مجازی در تلفن‌های اینترنتی نیاز به استخدام منشی و یا نیروی انسانی بسیار کم می‌شود و از طریق چنین امکانی بسیاری از تماس‌ها به صورت آنلاین هماهنگ و کنترل می‌شود. انتقال تماس از تلفن اینترنتی به سایر شماره‌ها(موبایل و یا شماره ثابت)امکانی است که به صاحبان خط اینترنتی داده می‌شود و در این صورت هیچ تماسی از دست نمی‌رود. امکان ایجاد کنفرانس تلفنی نیز مزیتی مناسب برای صاحبان شرکت‌ها است. با استفاده از تلفن اینترنتی می‌توان تماسی چند طرفه و با شرکت‌کننده‌های مختلف داشت و به راحتی در هنگام تماس آن را ضبط و ذخیره کرد. مدیریت همزمان چند تماس نیز امکانی است که بسیاری از مشاغل مانند فروشگاه‌های تجاری به آن احتیاج دارند. جنین قابلیتی باعث می‌شود دیگر هیچ مشتری و یا کاربری پشت خط تلفن نمانده و فورا به اپراتور تماس وصل شود.


تلفن۲

سایر کارایی‌های تلفن اینترنتی که مورد نیاز تمامی شرکت‌ها و مشاغل است شامل مواردی مانند: ارسال فکس اینترنتی بدون استفاده از دستگاه فکس، امکان کنترل و مانیتورینگ بهتر تمامی تماس‌ها، اتصال و ارتباط دفاتر مختلف و یا کارمندانی که به صورت دورکار هستند بدون استفاده از تجهیزات شبکه، ایجاد صف انتظار تماس، تعریف داخلی‌های نامحدود، صندوق صوتی و برقراری تماس بدون هزینه بیشتر به خارج از کشور. تمامی موارد ذکر شده برتری تلفن اینترنتی را در مقایسه با تلفن ثابت معمولی و لزوم استفاده از آن را در دفاتر، شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و تمامی مشاغل نشان می‌دهد.

قابلیت جابه‌جایی تلفن در هر منطقه

اصلی‌ترین دلیل تمایز تلفن اینترنتی نسبت به تلفن ثابت امکان جابه‌جایی و استفاده آن در هر منطقه از کشور است. برخلاف خطوط تلفن معمولی که جابه‌جایی و انتقال خط تلفن بسیار دشوار و زمان‌بر است، انتقال تلفن اینترنتی در هر مکانی تنها با انتقال گوشی و دستگاه مربوطه صورت می‌گیرد. مهم نیست شما تلفن اینترنتی را با چه پیش شماره و یا از چه شهری خریداری کرده باشید، در هرجایی که اتصال به اینترنت ممکن باشد و با وصل شدن به پورتال می‌توایند از تلفن اینترنتی ثابت استفاده کنید. عدم داشتن محدودیت جغرافیایی در استفاده از تلفن اینترنتی برای بسیاری از تاجران و کسانی که همواره در حال جابه‌جایی در شهرهای مختلف هستند، بسیار کارآمد است.

مالکیت دائمی تلفن

با خرید یک خط تلفن اینترنتی برای همیشه مالک دائمی آن می‌شوید. با توجه به قابلیت انتقال خط تلفن اینترنتی، مالکیت دائمی نیز این امکان را به شما می‌دهد تا خط اینترنتی خود را در همه جا و با نام و مالکیت خود استفاده کنید و دیگر نیازی به واگذاری و یا خرید خط دیگری نیست. پس از دریافت مالکیت خط اینترنتی می‌توایند با پرداخت هزینه سایر خدمات از این نوع ارتباط جدید و مدرن استفاده کنید.

تلفن اینترنتی را از دفتر شما سفارش دهید

با استفاده از خدمات "دفتر شما" می‌توانید تمامی امکانات و مزیت‌های گفته شده را در کمتر از پنج دقیقه دریافت کنید. " دفتر شما " با ارائه خدمات به بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کارها و همچنین کسب تجربه در این زمینه، بهترین مرجع برای دریافت خدمات تلفن اینترنتی و سایر خدمات مربوط به آن است. برای خرید تلفن اینترنتی و سایر خدمات، تنها کافیست با مراجعه به وبسایت دفتر شما و سفارش تلفن اینترنتی دلخواه خود در کمترین زمان و با بهترین هزینه از تمامی امکانات یک خط تلفن اینترنتی بهره ببرید.

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر