|
کدخبر: 149190

حاجی میرزایی: بیشترین جذب معلم را در ۱۰ سال گذشته داشتیم

وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال جاری بیشترین جذب نیرو حداقل در ۱۰ سال گذشته انجام شد و به اندازه توان و بدون کوتاهی نسبت به جذب معلم اقدام صورت گرفت.

فرهنگ حاجی میرزایی: بیشترین جذب معلم را در ۱۰ سال گذشته داشتیم

محسن حاجی میرزایی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در آئین افتتاح ۲۳ فضای آموزشی و پرورشی در قالب ۹۱ کلاس درس با اعتباری بالغ‌بر ۲۷۵ میلیارد ریال در شهرستان شادگان، اظهار کرد: افتتاح ۹۱ کلاس درس در قالب ۲۳ پروژه آموزشی و اعتباری معادل ۲۷۵ میلیارد ریال اقدام مبارکی در این شهرستان است که انجام شد و باید از سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و همه کسانی که برای انجام این کار تلاش داشتند، تقدیر کرد.

وی افزود: در سال جاری بیشترین جذب نیرو حداقل در ۱۰ سال گذشته انجام شد و به اندازه توان و بدون کوتاهی نسبت به جذب نیرو اقدام صورت گرفت؛ این استخدام‌ها همه بر اساس قانون و بدون دخالت هیچ مسئولی در وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: افراد دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان امسال ۲۰ هزار نفر جذب شدند و از طریق آزمون ماده ۲۸ برای فارغ التحصیلان لیسانس بعد از یک سال دوره آموزشی نیز ۲۸ هزار نفر جذب شدند.

حاجی میرزایی عنوان کرد: روش سوم ورود به آموزش و پرورش تبدیل وضعیت از مربیان پیش‌دبستانی، نهضتی، حق التدریس و هر نیرویی است که به اشکال مختلف با ما همکاری دارد؛ قانون ضوابط استخدام آنها را مشخص می‌کند و بر اساس جدولی تعیین شده هر چقدر ردیف گرفته شود، نسبت به جذب اقدام خواهد شد که امسال ۲۵ هزار نفر از بالاترین امتیازات کسب شده جذب شدند.

وی یادآور شد: امسال درخواست ۲۵ هزار نفر سرایدار وجود داشت که در صورت اخذ مجوز کار، استخدام آنها انجام می‌شود چرا که امکانات مدارس به نگهداری نیاز دارند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سه و نیم میلیون نفر محروم از تبلت وجود دارد که از طریق عرضه بسته‌های آموزشی، تلویزیون یا به صورت حضوری آموزش می‌بینند ولی بودجه و اجازه قانونی برای خرید تبلت وجود نداشت ولی نهادها و خیران بسیاری برای خرید تبلت دانش آموزی همت کردند.

جذب نیروی بومی

حاجی میرزایی با بیان اینکه برای جذب نیروی بومی با نماینده مردم شادگان در مجلس هم عقیده هستیم، گفت: ولی دیوان عدالت اداری اعلام کرد که قید بومی خلاف عدالت است و فرصت استخدامی باید به صورت یکسان شامل همه شود ولی در آینده نزدیک بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای بومی استخدام می‌کنیم؛ یعنی اگر نیرویی برای شادگان استخدام شد ولی تقاضای انتقالی و خروج از شهرستان داشت، کار استخدامی‌اش لغو می‌شود.

وی بیان کرد: کمبود نیرو وجود ندارد بلکه اجازه داده نمی‌شود تا برای یک منطقه نیروی جدید به کار گرفته شود؛ در برخی مناطق آموزش و پرورش حتی خرید خدمت انجام می‌شود که ضوابط آن ابلاغ شده است اما در استان خوزستان شرکتی با این شرایط اعلامی وزارت وجود نداشت.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه همه کشورها تلاش می‌کنند که توانایی‌های خود را افزایش دهند، عنوان کرد: تمام کشورها درصدد توانمند شدن در زمینه اقتصادی، سیاسی، نظامی و یا دیگر بخش‌هاست؛ اگر کشوری بخواهد اهداف و آرمان‌های خود را محقق کند باید قوی باشد.

وی با تأکید بر اینکه برای قوی شدن جوامع هیچ راهی اصیل‌تر، معتبرتر، قابل‌اعتمادتر از مدرسه نیست، یادآور شد: مدرسه جایگاه توانمندی یک ملت است و جامعه از آن قوت می‌گیرد؛ مدرسه آینده‌ساز و تربیت‌کننده نیروهای توانمند است.

حاجی میرزایی افزود: اگر همه مظاهر توسعه را داشته باشیم ولی آدم‌های توانمندی نداشته باشیم نمی‌توان از آرمان‌ها دفاع کرد؛ فضای آموزشی و تحولات جریان یادگیری در جامعه منجر به آینده سازی می‌شوند.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: مدرسه از آن کوچک‌های بزرگی است که می‌تواند درون خود قاسم سلیمانی، امام خمینی، شهید همت و جهان آرا تربیت کند؛ مدرسه بزرگ‌ترین جایگاه برای تحول و پیشرفت هر جامعه‌ای و نقطه عطف و با اهمیت بالایی است.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...