|
کدخبر: 135894

آیین نامه افزایش حقوق بازنشستگان اصلاح شد + جزئیات

در جلسه امروز هیئت دولت پس از ارائه گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه از کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، اعضای دولت بررسی کلیات لایحه بودجه را در دستور کار خود قرار دادند.

فرهنگ آیین نامه افزایش حقوق بازنشستگان اصلاح شد + جزئیات

جلسه هیأت دولت روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه پس از ارائه گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه از کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، اعضای دولت بررسی کلیات لایحه بودجه را در دستور کار خود قرار دادند.

هیأت وزیران در جلسه امروز خود با پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر آئین نامه اعطای تسهیلات به کارکنان دستگاه‌های اجرایی متقاضی انتقال از تهران و کلان شهرها، موافقت کرد.

حمایت‌ها و تسهیلات موضوع این آئین نامه شامل تمامی کارمندان رسمی و پیمانی و عناوین مشابه شاغل در وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی، مؤسسات عمومی غیردولتی و سایر دستگاه‌های موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری که تمایل به انتقال دائم از تهران و کلان شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، کرج، اهواز و قم به سایر نقاط کشور را داشته باشند، خواهد بود.

انتقال کارمندان به شهرستان‌های استان تهران و نیز شهرستان‌هایی که مرکز آنها (۵۰) کیلومتر یا کمتر با سایر کلان شهرها فاصله دارند مشمول تسهیلات موضوع این آئین نامه نخواهد بود.

همچنین برای استفاده از تسهیلات این آئین نامه باید حداقل ۵ سال از دوره خدمتی کارمندان رسمی و پیمانی تا بازنشستگی آنان باقی مانده باشد و ایثارگران و فرهنگیان در استفاده از تسهیلات این آئین نامه اولویت خواهند داشت.

حمایت‌ها و تسهیلات مندرج در آئین نامه یاد شده شامل موارد زیر است:

پرداخت هدیه انتقال به میزان یک ماه حقوق و مزایای مستمر به کارمندان از محل اعتبارات خدمات رفاهی

افزایش هزینه جابه‌جایی محل خدمت و هزینه سفر به میزان دو برابر

کارمندانی که به مناطق کمتر توسعه یافته و بدآب و هوا انتقال می‌یابند با رعایت قوانین و مقررات مربوط و در شرایط مساوی از حداکثر سقف امتیاز (حسب مدرک تحصیلی) در بند (۱) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری برخوردار خواهند شد.

پرداخت هدیه ازدواج از محل اعتبارات خدمات رفاهی دستگاه مربوط به میزان یک ماه حقوق و مزایای مستمر علاوه بر هدیه قابل پرداخت به عموم کارکنان

انجام معاینات پزشکی به صورت دو سال یکبار برای کارمندان انتقالی، همسر و فرزند تحت تکفل آنان به صورت رایگان توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان

برخورداری کارمندان انتقالی، همسر و فرزندان تحت تکفل آنان از امکانات ورزشی تحت پوشش وزارت ورزش و جوانان در محل انتقال

لازم به ذکر است، کارمندانی که در اجرای این آئین نامه از تهران و کلان شهرها منتقل می‌شوند، به مدت (۱۰) سال مجاز به انتقال و بازگشت به تهران و کلان شهرها نخواهند بود. چنانچه استفاده کنندگان از تسهیلات این آئین نامه قبل از انقضای مهلت فوق قصد انتقال به تهران و کلان شهرها را داشته باشند، امتیازات متعلقه به آنان در قالب این آئین نامه با ارزش روز محاسبه و مسترد خواهد شد.

موافقتنامه تأسیس مرکز منطقه‌ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا

هیأت وزیران با صدور مجوز به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد در خصوص تأسیس مرکز منطقه‌ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب‌آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا موافقت کرد.

هدف اصلی مرکز یاد شده، کمک به کشورهای واقع در غرب و مرکز آسیا در زمینه مدیریت کاهش ریسک زلزله و توسعه روش‌های مناسب جهت ایجاد تاب آوری نسبت به زلزله‌های احتمالی براساس خصوصیات فیزیکی، اجتماعی – اقتصادی و فرهنگی است و به شکل یک بستر پژوهشی و آموزشی در زمینه پیشگیری و آمادگی عمل می‌کند.

همچنین تأکید اصلی فعالیت‌های این مرکز بر انجام تحقیقات، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی، ارائه توصیه‌های سیاستگذاری، تسهیل انتقال فناوری و ترویج همکاری و تبادل تجربیات منطقه‌ای است.

اصلاح آئین نامه اجرایی افزایش حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح

هیأت وزیران به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور، آئین نامه اجرایی بندهای (الف) و (ب) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور درخصوص افزایش حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح را اصلاح کرد.

اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری طرح‌های مذکور تعیین کرد.

 

منبع: رکنا
 • مرتصی ارسالی در

  لعنت خدا ومقربان درگاهش بر این دولت اعتدال و امید با این همه تبعیض ،وظلمی که به قشر کارگر و بازنشستگان تامین اجتماعی مینماید
  مگر بازنشسته های تامین اجتماعی از بیت المال که شماآنرا ارث پدری میدانید حقی ندارند که در تمام جلساتتان فقط بازنشسته های لشکری و کشوری و تامین اجتماعی نیروهای مسلح را میبینید

 • زن سرپرست خانواده ارسالی در

  خسته نباشید آنقدر مستمري بگیران وباز نشستگان تامین اجتماعی را مورد لطف وعنایت قرار ندهید مارا شرمنده نکنید يه کم به‌ خودتون استراحت بدید ما تامین تامین هستیم از وجود بی بوته وبی غیرت تامین اجتماعی باتشکر وعرض خسته نباشید

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام
  واقعا برای بازنشستگان اجت ماعی چه کار مثبتی انجام دادین
  هر ر وز فقط قولی میدین و انجام نمیدین والا مر دم کم درامد منتظر هستن کاری انجام بدین و قول دادن کافی نیست

 • ناشناس ارسالی در

  آیا اصلاح حقوق وظیفه بگیران حداقل بگیر کشوری را هم شامل میشه

 • علیرضا ارسالی در

  فیش ابان دریافت کردیم ولی هیچگونه " اصلاحاتی" که اقای نوبخت فرمودند در فیش مشاهده نکردیم.
  اقای نوبخت 7 ا بان در صحبتهای "لایوش" فردموند فیش های ابان بازنشستگان کشوری و لشگری & quot;اصلاح میشود" !! و گفتند هیچ با زنشسته ای نباید کمتر از 90 %حقوق همتراز و هم طبقه شاغل خوددریافت کند . ولی متاس فانه این اتفاق نیفتاد . من یک سرگردبازنش سته هستم حقوق همترازی من که در ابان ما دریافت کردم به اندازه حقوق یک ستوان سوم شاغل است . این چه همسان سازی است که من 5 رتبه از حقوق همترازشاغل من حقوق کمتر در یافت می کنم.حقوق همترازی من باید 90 % حق وق شاغل هم طبقه من یعنی سرگردی باشد .لطف ا تجدید نظر شود .

 • ناشناس ارسالی در

  روحانی واسه کی کاری کرده ک برای بازنشسته ها بکنه
  کدام حرفش حرف بوده که مثل آدم ازدانشگاه دربیاد

 • بارنشسته بیمه اجتماعی ارسالی در

  تاکی دیگه تبلیغ نزدیکه ۷۰سالمونشد خسته ش دیم بسه دیگه

 • ناشناس ارسالی در

  حقوق آبان ماه بازنشسته فرهنگیان کشور کی واریز می شود

 • ناشناس ارسالی در

  برخورد دولت با مستمری بگیران صندوق تامین اجتماعی درست مثل برخورد امریکا با دولت ایران پا گذاشتن بیخ خر باز نشسته ها تا جان بکنند

 • ناشناس ارسالی در

  از سال ۸۶ بازنشسته شدم بابیست سال . کل د ریافتی دومیلیون و سیصد . این چه همسانساز یست؟

 • ناشناس ارسالی در

  بجای دروغگو گفتن و وعده دادن بیاین یه خو رده مرد عمل باشین اقایونی که اون بالا نش ستین شکمهای خودتون سیر هستش بفکر مردم بی چاره هم باشین دیگه این مسئوولین شدن چوپا ن دروغگو خدا به ملت صبر جمیل بده تا دربر ابر دروغگوهایتون صبور باشن الهی امین

 • ناشناس ارسالی در

  این چه همسانسازی است از۶میلیون هفصد ۳میلیون هفصد می گیرم ترا بخدا بس فریب ..‌‌

 • ناشناس ارسالی در

  این همسان سازی به درد نوبخت میخوره دروغگ ویی حدی داره

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام حقوق بازنشستگان را
  چهار ملیون کنید مچکرم

 • ناشناس ارسالی در

  آقای نو بخت قول دادی همسان سازی انجام بگیرد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...