|
کدخبر: 127535

خلأ مهم در آموزش دانشجویان!

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی کشور با بیان اینکه دانشجویان در برخی رشته‌های عملی مانند رشته‌های ورزشی می‌توانند از طریق ارسال فیلم تمرینات خود به اساتید نمره نیمه تمام خود را دریافت کنند، گفت: همچنان ۴۰ هزار نفر از اساتید حق‌التدریس این دانشگاه‌ فاقد اینترنت هستند.

فرهنگ خلأ مهم در آموزش دانشجویان!

علی آهون منش رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی کشور با بیان اینکه با گذشت نزدیک به یک ماه از نیم‌سال تحصیل مهرماه همچنان ۴۰ هزار نفر از اساتید حق‌التدریس دانشگاه‌های غیرانتفاعی فاقد اینترنت هستند که خلأ مهمی در روند آموزش دانشجویان ایجاد کرده است.

همچنان دانشجویان نیز از سرویس رایگان اینترنت محروم هستند

وی افزود: با توجه به وعده‌های مختلف از سوی وزارت ارتباطات و سایر ارگان‌های مربوطه اما همچنان دانشجویان نیز از سرویس رایگان اینترنت محروم هستند و آموزش مجازی آنها با مشکل جدی روبه‌رو است که در این رابطه باید مسوولان متولی هر چه سریع‌تر نسبت به تأمین اینترنت دانشجویان اقدام کنند.

ارسال فیلم تمرینات ورزشی توسط دانشجویان به اساتید

وی تصریح کرد: دانشجویان در نیم سال تحصیلی جدید در برخی رشته‌های عملی مانند رشته‌های ورزشی می‌توانند از طریق ارسال فیلم تمرینات ورزشی خود به اساتید نمره نیمه تمام خود را دریافت کنند که در صورت عدم کاهش شیوع ویروس کرونا بتوانند رشته مورد نظر خود را پشت سر بگذارند. البته اگر تا پایان ترم شیب کرونا کاهش پیدا کند دانشجویان می‌توانند با امتحان حضوری نمره کامل رشته ورزشی خود را دریافت کنند.

انتظار دانشجویان برای گذراندن دروس عملی بعد از کاهش شیوع ویروس کرونا

وی درباره سایر رشته‌های عملی در دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: رشته‌های عملی مانند دروس شیمی و مدار الکترونیکی باید در انتظار تغییر وضعیت کاهش ویروس کرونا برای برگزاری کلاس‌های حضور باشند در غیر این صورت دانشجویان باید دروس خود را در ترم‌های آینده پشت سر بگذارند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...