|
کدخبر: 126417

شیوه جدید کلاهبرداری از معلمان و دانش آموزان

نیروی انتظامی در اعلام مهم‌ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از کلاهبرداری افرادی خبر داد که با عنوان ارائه اینترنت رایگان به معلمان و دانش آموزان، اطلاعات آنها را جمع‌آوری می‌کنند.

فرهنگ شیوه جدید کلاهبرداری از معلمان و دانش آموزان

سرهنگ‌ حسن کیخا رئیس پلیس فتا استان سیستان ‌و بلوچستان در این ارتباط گفت: با توجه به شرایط کرونایی به وجود آمده و مجازی شدن آموزش‌های مدارس، متاسفانه برخی افراد سودجو با سوءاستفاده از اعتماد کاربران، به دنبال عملی کردن اهداف مجرمانه خود هستند.

وی ادامه داد: دسترسی به اینترنت از جمله مهم‌ترین نیاز دانش‌آموزان و معلمان در این ایام بوده که مجرمان سایبری با بهره بردن از جملات و تبلیغات جذاب و اغوا‌کننده سعی دارند اعتماد آنان را جلب کرده و در ادامه از آنها سوءاستفاده کنند.

سرهنگ کیخا افزود: بسته‌های رایگان اینترنتی، شارژ شفگت‌انگیز و ارزان تلفن همراه، سیم کارت رایگان و غیره از جمله تبلیغات صورت گرفته در فضای مجازی محسوب می‌شوند که بسیاری از آنها کذب بوده و تنها با هدف کلاهبرداری برای کاربران ارسال شده‌اند.

وی گفت: وزارت آموزش و پرورش برای سهولت دسترسی به آموزش‌های آنلاین و همچنین امنیت بیشتر دانش‌آموزان و معلمان، اقدام به طراحی پیام رسان اختصاصی شاد کرده است؛ لذا مدیران، معلمان و دانش‌آموزان، برای دریافت آموزش‌های مورد نیاز برای نصب و به روزرسانی اپلیکیشن شاد از طریق سایت وزارت آموزش‌و پرورش به آدرس https: ‎//www.medu.ir و سایر منابع معتبر، اقدام کرده و از مراجعه به سایر منابع خودداری کنند و به تبلیغات صورت گرفته در این خصوص، توجه نکنند.

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان گفت: این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور و تلاش برای جلوگیری از گسترش آن، کلاس‌های آموزشی به صورت مجازی برگزار می‌شوند از این رو مجرمان سایبری از موقعیت پیش آمده سوء‌استفاده کرده و با ارسال لینک‌های جعلی تحت عنوان «بسته‌های رایگان اینترنتی» یا «شارژ شگفت‌انگیز و ارزان تلفن همراه» در گروه‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی، معلمان و مدیران مدارس را به سایت‌های جعلی هدایت و با این ترفند اقدام به جمع اوری اطلاعات معلمان و دانش آموران می‌کنند.

 

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر